Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Sandru Kalnieti par Komunistiskā terora upuru piemiņas dienu

Intervija ar Inu Strazdiņu par ārpolitikas aktualitātēm

Pulksteņa griešana un «Brexit». «Pasaules panorāma» prognozē TOP notikumus

Sākusies nedēļa, kurā būtu bijis jānotiek "Brexit", taču, kas tagad pagarināts ar vairākiem nosacījumiem. Latvija atzīmēs 15. gadadienu, kopš iestāšanās NATO un Eiropas Parlamentā balsos par atteikšanos no ziemas un vasaras laika.

Kārtējais balsojums par "Brexit"

Šonedēļ visas acis būs pievērstas britu parlamentam, kurā notiks trešais balsojums par Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) izstāšanās vienošanos. Ja deputāti to atkal noraidīs, tad stāsies spēkā "Brexit" pagarinājums līdz 12. aprīlim, kura laikā Apvienotajai Karalistei būs jāsaprot, kā tā rīkojas tālāk – vai apstādina "Brexit" un piedalās arī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, vai nolemj izstāties bez vienošanās, vai arī piedāvā vēl kādu jaunu risinājumu. Ja parlaments vienošanos atbalstīs, tad "Brexit" pagarinājums būs līdz 22. maijam, lai varētu nokārtot visas formalitātes.

Visu nedēļas nogali Lielbritānijā ir bijuši masveida protesti, kuros cilvēki aicina sarīkot vēl vienu referendumu. Opozīcijas leiboristu pārstāvji ir sacījuši, ka varētu atbalstīt Terēzas Mejas plānu, ja viņa piekritīs sarīkot otru referendumu. Tikmēr britu valdībā spēkā pieņemas spekulācijas, ka Mejas pašas toriju partijas pārstāvji varētu atbalstīt viņas priekšlikumus tikai tad, ja Meja pēc tam piekritīs atkāpties no amata.

Latvijai 15 gadi NATO

Aprit 15 gadi, kopš Latvija līdz ar pārējām Baltijas valstīm 29. martā Vašingtonā iesniedza iestāšanās dokumentus NATO un oficiāli pievienojās Ziemeļatlantijas aliansei.

Par godu šim notikumam Ārlietu ministrijā atklās izstādi "Latvijas dalībai NATO 15". Būs aicināti cilvēki, kuri ir bijuši tuvu klāt šiem procesiem – bijušie ārlietu un aizsardzības ministri, atbildīgo nozaru pārstāvji, diplomāti un citi. Izstādē varēs aplūkot svarīgākos dokumentus un citas liecības par vēsturisko soli.

Šogad 4. aprīlī apritēs arī 70 gadi, kopš dibināta alianse un šo brīdi īpaši atzīmēs arī Vašingtonā.

Balsos par pulksteņa griešanas apturēšanu

EP ir gaidāmi vairāki ļoti svarīgi balsojumi. Viens no tiem ir balsojums par  autortiesību noteikumiem internetā, kas ir radījis lielu viļņošanos sabiedrībā. Starp atbildīgajām ES institūcijām trīs gadus ilga sarunas par to, kā regulēt autortiesību  jomu. Pamatideja ir – dot labākas iespējas radošo profesiju pārstāvjiem panākt sev labvēlīgākus nosacījumus sarunās ar tādām interneta platformām kā "Youtube", "Google News" un citiem.

Deputāti balsos arī par pilnīgu vienreizlietojamās plastmasas izstrādājumu tādu kā šķīvji, galda piederumi, salmiņi un vates kociņi, aizliegumu. Būs arī balsojums par vienošanos, kas paredz līdz 2030. gadam samazināt vieglo automašīnu un mikroautobusu siltumnīcu gāzu izmešu apjomu, kā arī par atteikšanos no sezonālās laika maiņas rudenī un pavasarī, jeb, kā to mēdz saukt –pulksteņa griešanas uz vasaras un ziemas laiku. Valstis varēs izvēlēties palikt vasaras vai ziemas laikā un pēdējo reizi pulksteni griezt 2021. gadā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti