Pulicera prēmiju piešķir par ASV vēlēšanu kampaņu un Vainstaina lietu

Prestižā Pulicera balva žurnālistikā piešķirta trim ASV laikrakstiem, kuru žurnālisti pievērsās prezidenta vēlēšanu kampaņu un kinoproducenta Vainstaina seksuālās uzmākšanās skandālu.

Laikraksti “The New York Times” un “The Washington Post” saņēma balvu par rakstiem, kuros atspoguļoti prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu kampaņas komandas pārstāvju iespējamie kontakti ar Krievijas amatpersonām. Šī informācija rosināja tiesībsargus uzsākt oficiālu izmeklēšanu.

Abi mediji apbalvoti arī par darbu sabiedrības labā, atspoguļojot Holivudas producentam Hārvijam Vainstainam izvirzītās apsūdzības par seksuālo uzmākšanos un vardarbību pret kinoindustrijas sievietēm.

Savukārt laikraksts “The Press Democrat” saņēma Pulicera balvu jaunāko ziņu kategorijā par to, ka pirmais ziņoja par plašajiem meža ugunsgrēkiem, kas pērnajā rudenī postīja Kalifornijas štatu.

Šogad pirmo reizi Pulicera balvu saņēmis repa mākslinieks. Tas ir Kendriks Lamars. Viņš godalgots par albumu “Damn”, kas ir piesātināts ar politiskiem vēstījumiem.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti