Pūce: Klimata samita panākumi ir saistīti ar atsevišķu valstu iekšējām politiskajām norisēm

Šodien Valsts prezidents Egils Levits un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") piedalīsies klimata rīcības samitā Ņujorkā. Pirms samita ministrs atzīst, ka tā panākumi  diemžēl ir saistīti ar atsevišķu valstu iekšējām politiskajām norisēm, tomēr norāda, ka Latvijai aktīvi jāiesaistās klimata problēmu risināšanā.

Klimata rīcības samits Ņujorkā ir viens no būtiskākajiem pasākumiem starptautiskā klimata jomā šogad. Samita mērķis ir veicināt un palielināt valstu apņemšanos un ambīcijas klimata pārmaiņu mazināšanā.

Pūce: Klimata samita panākumi ir saistīti ar atsevišķu valstu iekšējām politiskajām norisēmPaula Dēvica

  Ministrs Juris Pūce stāsta, ka Latvijai aktīvi jāiesaistās klimata problēmu risināšanā, jo tā izmaiņas jūtamas arī šeit.

  „Mums ir jāapzinās šis kopīgais mērķis, ja mēs vispārīgi apzināmies, ka Eiropas Savienība visdrīzāk kļūs par klimatneitrālu zonu. Klimatneitrāla, tas nozīmē, ka mēs cenšamies samazināt emisijas un tās, kuras nevaram samazināt, tās kompensējam – vai ar augu valsts palīdzību, vai ar noglabāšanu, bet noglabāšanas tehnoloģijas vēl nav tik attīstītas. Kāpēc lai Latvija nebūtu vieta, kurā caur mežsaimniecību vairojam platības, kuras piesaista CO2," pieļauj ministrs.

  "Vai būs panākumi šim rīcības samitam? Tas ir diemžēl saistīts ar atsevišķu valstu iekšējām politiskajām norisēm. Ir ļoti sarežģīti šobrīd panākt jebkādu Amerikas Savienoto Valstu aktīvu līdzdalību klimata politikas risināšanā,” atzīst Pūce.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti