Protestos Irānā miruši vismaz 50 cilvēki

Irānā turpinās plaši iedzīvotāju protesti, kurus izraisīja kādas jaunas sievietes nāve  policijas iecirknī. Vardarbīgās sadursmēs ar policiju līdz šim dzīvību zaudējuši vismaz 50 cilvēki.

Jau septīto dienu vairāk nekā 80 Irānas pilsētās turpinās nemieri un sadursmes ar kārtības sargiem. Tajās aizturēti vismaz 60 cilvēki. Policisti uz protestētājiem arī atklājuši uguni – daudzi ir ievainoti, bet daļa mirusi uz vietas no šautām brūcēm galvā, ziņo Irānas cilvēktiesību organizācija.

Lai mazinātu cilvēku iespējas ziņot par protestos notiekošo, valstī tika ierobežota piekļuve internetam. Kopš nedēļas nogales tas nav pieejams lielākoties tajās Irānas pilsētās, kur notiek nemieri.

Piektdien ASV paziņoja par interneta pakalpojumu paplašināšanu Irānā. Drīz pēc tam,  miljardieris Īlons Masks lietotnē "Twitter" ziņoja, ka šajā valstī aktivizēs savu satelīta interneta uzņēmuma "Starlink" interneta pakalpojumus.

Sabiedrības neapmierinātību un dusmas Irānā izraisīja 22 gadus vecās Mašas Amini nāve. Viņa tika aizturēta par “neislamiska apģērba” valkāšanu un mira policijas apcietinājumā. Amini ģimene un protestētāji vaino kārtības sargus viņas slepkavībā. 

KONTEKSTS:

Kopš 1979. gada Islāma revolūcijas Irānā sievietēm noteiktas stingras apģērba etiķetes prasības.

Sievietes šīs prasības pamatā, īpaši lielpilsētās, ignorē, kas savukārt izsauc konservatīvo politiķu nepatiku.

Teherānas valdība un konservatīvā spārna politiķi parlamentā pēdējo mēnešu laikā centušies panākt stingrāku šo prasību ievērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti