Protestētāji pieprasa Zelenskim Normandijas sarunās aizstāvēt Ukrainas intereses

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notiek plašas demonstrācijas, kuru dalībnieki pieprasa prezidentam Volodimiram Zelenskim tā dēvētā Normandijas formāta sarunās ievērot valsts intereses. Pretējā gadījumā tiek draudēts ar beztermiņa protestiem un prezidenta demisijas pieprasījumu.

"Ja šīs līnijas tiks pārkāptas, protests kļūs par beztermiņa akciju. Mēs pieprasām, lai Normandijā netiktu nodotas Ukrainas intereses. Ja tas notiks, mēs pieprasīsim prezidenta, kurš izdarījis nodevību, atkāpšanos. Ja viņš kapitulēs, sāksies jauns Maidans. Cita ceļa nav - mums ir tikai viena valsts," teicis aktīvists Andrejs Levus.

Demonstrācijas Kijevā notika visu dienu, un tajās piedalījās vairāki tūkstoši iedzīvotāji, tai skaitā bijušais valsts prezidents Petro Porošenko. Aktīvisti jau iepriekš pauda bažas, ka jaunpienācējs politikā -  Zelenskis - var zaudēt politiskajā spēlē daudz pieredzējušajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Protestētāji norāda, ka ir jāsaglabā nedalāma Ukrainas valsts un tās eiropeiskais un atlantiskais kurss, bet Donbasā nav pieļaujamas vēlēšanas, pirms no šī reģiona nav izvests Krievijas karaspēks.

Tikmēr Zelenska preses pārstāve Jūlija Mendela paziņoja, ka prezidenta prasības būšot stingras. Zelenskis šodien Parīzē  gaidāmajās sarunās ar Krievijas, Vacijas un Francijas līderiem pieprasīs sagūstīto ukraiņu atbrīvošanu, reālu pamieru un, protams, ārvalstu karavīru un bandītisko veidojumu izvešanu no Donbasa teritorijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti