Pusdiena

Pusdiena 14.02.2016

Pusdiena

Rosina vēlreiz vērtēt cirka ēkas drošumu

Protestējot pret korupciju, Ukrainā atkāpies ģenerālprokurora vietnieks

Protestējot pret korupciju, Ukrainā atkāpies ģenerālprokurora vietnieks

Ukrainā no amata atkāpies ģenerālprokurora vietnieks, paziņojot par joprojām pastāvošo korupciju un politisko piesegšanu prokuratūras iekšienē. Šī atkāpšanās ir kārtējo reizi aktualizējusi jautājumu par Ukrainas Ģenerālprokuratūras spēju veiksmīgi apkarot korupciju, no kā ir atkarīga arī starptautiskas finansiālās palīdzības saņemšana. Tikmēr Krievija un Ukraina iesaistījušās jaunā konfliktā par kravu pārvadājumiem.

Pēc bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča režīma gāšanas par vienu no jauno varas iestāžu galvenajām prioritātēm tika noteikta cīņa ar korupciju. Šajā cīņā īpaša loma tika atvēlēta valsts Ģenerālprokuratūrai un tās jaunajam vadītājam Viktoram Šokinam. Taču pēdējā laikā arī Šokins arvien aktīvāk tiek kritizēts par sev vēlamu personu iecelšanu atbildīgos posteņos un nespēju veiksmīgi pildīt savus pienākumus.

Pirmdien, 15.februārī, Ģenerālprokuratūras tēlam nodarīts kārtējais trieciens, jo par savu atkāpšanos no amata paziņojis Ukrainas ģenerālprokurora vietnieks Vitālijs Kasjko.

Viņš paziņojis, ka darbs Ģenerālprokuratūrā ir kļuvis neiespējams augstās korupcijas un savtīgo politisko interešu kārtošanas dēļ.

“Mana vēlme atkāpties ir saistīta ar to, ka pašreizējā prokuratūras vadība ir pārvētusi to par institūciju, kurā valda korupcija un savstarpēja piesegšana, un jebkādi mēģinājumi mainīt lietu būtību prokuratūras iekšienē uzreiz tiek apspiesti. Šeit darbojas nevis tiesības un likums, bet gan visatļautība un netaisnība. Savukārt vadošajos amatos Ģenerālprokuratūrā ar katru dienu arvien vairāk ieņem bēdīgi slavenā ģenerālprokurora Viktora Pšonkas audzēkņi un sekotāji.

Formāli reformētas tiesībsargājošās iestādes aizsegā darbojas tā pati politiskā aizbildniecība un tiek īstenots tiešs un totāls spiediens uz izmeklētājiem un prokuroriem, ir novērojama profesijas degradēšanās, bezdarbība un mēģinājumi nopelnīt,” paziņoja Kasjko.

Vitālijs Kasjko ģenerālprokurora vietnieka amatā tika iecelts 2014.gada maijā, bet pagājušā gada beigās tieši viņam tika piešķirtas visas pilnvaras korupcijas apkarošanai. Tagad Kasjko paziņojis, ka daudzas no iepriekš piešķirtajām pilnvarām viņam ir atņemtas un viņam vairs nav iespējams novest līdz beigām vairākas iesāktās krimināllietas, tostarp par tā dēvētajiem „briljantu prokuroriem”. Tāpat Kasjko vismaz piecas reizes ir atteikta iespēja kā Ģenerālprokuratūras pārstāvim doties ārvalstu komandējumos.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra Kasjko paziņojumus nosaukusi par personīgu sabiedrisko attiecību akciju.

Iepriekš ne reizi vien ārvalstu amatpersonas izteikušās, ka tieši Ģenerālprokuratūras darbības ir iemesls tam, kāpēc cīņa pret korupciju Ukrainā notiek tik lēni. Arī Starptautiskais Valūtas fonds paziņojis, ka gadījumā, ja cīņa pret korupciju netiks paātrināta, starptautiskās palīdzības programma Kijevai var tikt apturēta.

Kā ziņots, jau februāra sākumā par savu atkāpšanos no amata paziņoja Lietuvā dzimušais Ukrainas ekonomikas ministrs Aivars Abromavičs. Viņš nebija guvis atbalstu sevis rosinātajām reformām ekonomikā un valsts pārvaldē un esot sastapies, pēc paša vārdiem, ar "acīmredzamu korupciju".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt