Prokurors: Varas sagrābšanas mēģinājumu Melnkalnē organizēja krievu nacionālisti

Pagājušajā mēnesī Melnkalnē parlamenta vēlēšanu laikā plānoto varas sagrābšanas mēģinājumu organizējuši krievu nacionālisti, svētdien paziņoja šīs Balkānu valsts prokurors.

Īpašais prokurors organizētās noziedzības un korupcijas jautājumos Milivoje Katničs sacīja žurnālistiem, ka sazvērestību plānojusi "spēcīga organizācija", kurā bijuši apmēram 50 cilvēki no Krievijas, Serbijas un Melnkalnes.

"Organizatori ir krievu nacionālisti.," teica Katničs un piebilda, ka "mērķis bija apturēt Melnkalnes virzīšanos par eiroatlantisko ceļu un, konkrēti, tās pievienošanos NATO".

Tomēr viņš uzsvēra, ka "nav pierādījumu, ka jebkādā veidā bija iesaistīta Krievijas valsts".

"Mēs turpināsim sadarboties ar Krieviju, jo šīs kriminālās grupas organizētāji ir Krievijas pilsoņi," sacīja prokurors un norādīja, ka vēl tiek meklēti divi Krievijas pilsoņi, kuri bijuši iesaistīti varas sagrābšanas mēģinājuma plānošanā.

No divdesmit Serbijas pilsoņiem, kas tika aizturēti dienu pirms vēlēšanām, 16 paturēti apcietinājumā, viņu vidū arī bijušais Serbijas žandarmērijas komandieris ģenerālis Bratislavs Dikičs, kuram bija paredzēts vadīt varas sagrābšanas mēģinājumu. Seši no aizturētajiem atbrīvoti.

Katničs arī teica, ka sazvērestībā bijis iesaistīts viena no Melnkalnes opozīcijas politiskajiem spēkiem, taču neminēja tās nosaukumu.

Vietējie plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka tā ir Krievijai draudzīgi noskaņotā opozīcijas partiju alianse "Demokrātiskā fronte", kas pieprasa rīkot referendumu par Melnkalnes iestāšanos NATO.

Jau ziņots, ka dienu pirms 16.oktobra parlamenta vēlēšanām Melnkalnes policija aizturēja 16 kaimiņvalsts Serbijas pilsoņus saistībā ar aizdomām, ka viņi plānojuši vēlēšanu dienas vakarā ieņemt Melnkalnes parlamentu un aizturēt premjerministru Milo Džukanoviču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti