Sadaļas Sadaļas

Prokuratūra sākusi kriminālizmeklēšanu pret ASV eksprezidenta Trampa kompāniju

Ņujorkas štata ģenerālprokurora birojs informējis, ka 2019. gadā uzsāktā izmeklēšana pret bijušā ASV prezidenta Donalda Trampa organizāciju par nodokļu nomaksu tagad klasificējama kā krimināla rakstura. Pār bijušo prezidentu, kas iesaistīts vairākās citās izmeklešanās, savelkas arvien drūmāki tiesvedību mākoņi.

Ņujorkas štata ģenerālprokurors apvienojis spēkus ar Manhetenas apgabala prokurora biroju, kas arī kopš 2019. gada veic izmeklēšanu par dažādām iespējami noziedzīgām darbībām Trampa uzņēmumā.

Aizdomas par krāpšanos

Prokuratūra sākusi kriminālizmeklēšanu pret ASV eksprezidenta Trampa kompānijuRihards Plūme

ASV eksprezidentam Donaldam Trampam pēdējo gadu laikā nācies saskarties ar vairākām pret viņu tieši vai netieši vērstām izmeklēšanām.

Vienu no tām 2019. gadā uzsāka Manhetenas apgabala prokurora birojs, saistībā ar Trampa biznesa darījumiem, kas veikti vēl pirms viņš kļuva par prezidentu.

Apgabala prokurora Sairusa Vensa birojs sacījis, ka tiek izmeklētas aizdomas par Trampa Organizācijas jeb prezidenta ģimenes uzņēmuma plašu un ilgstošu noziedzīgu rīcību, tostarp krāpšanos nodokļu un apdrošināšanas jomā, kā arī biznesa dokumentu viltošanu.

Uzņēmums “Trampa Organizācija” ir holdingkompānija simtiem eksprezidentam piederošu īpašumu, sākot no viesnīcām līdz golfa laukumiem.

Pēta nodokļu deklarāciju datus

Manhetenas apgabala prokurora izmeklēšanā tiek pētīts miljoniem lappušu ar dažādiem dokumentiem, kuru vidū ir Trampa nodokļu deklarācijas. Birojs februārī paziņoja, ka pēc ilgas juridiskas cīņas izmeklēšanas ietvaros beidzot ir ieguvis pieeju šīm deklarācijām. Tramps savas prezidentūras laikā atteicās atklāt sabiedrībai savas nodokļu deklarācijas, neraugoties uz lielo spiedienu.

ASV laikraksts "The New York Times" pagājušogad rakstīja, ka 2016. gadā Tramps pirms stāšanās valsts vadītāja amatā samaksājis vien 750 dolārus lielu ienākuma nodokli. Šādu summu viņš samaksājis arī 2017. gadā.

Kā apgalvoja laikraksts, 10 no iepriekšējiem 15 gadiem Tramps ienākuma nodokli nav maksājis vispār, jo vienmēr ir uzrādīts, ka viņa uzņēmumu zaudējumi ir bijuši lielāki par ienākumiem. Tramps šo informāciju nosauca par "viltus ziņām".

Izmeklēšanu veic arī Ņujorkas štata ģenerālprokurore Letīcija Džeimsa, kas arī 2019. gadā sāka izmeklēšanu saistībā ar apgalvojumiem, ka Tramps veicis darbības, lai izvairītos no nodokļu nomaksas. Tiek izmeklētas iespējamās nelikumības saistībā ar banku un apdrošināšanas krāpšanu.

Ņujorkas štata ģenerālprokurores birojs vēsta: “Mēs esam informējuši Trampa Organizāciju, ka mūsu izmeklēšana vairs nav civila rakstura. Tagad mēs kopā ar Manhetenas apgabalu pret Trampa Organizāciju veicam aktīvu krimināla rakstura izmeklēšanu. Mums nav papildu komentāru.”

Tramps uzskata, ka izmeklēšana ir politiski motivēta

Paziņojumā nav norādīts, kādēļ izmeklēšana no civillietas tagad tiek klasificēta kā kriminālizmeklēšana, kāpēc saskatīts noziedzīgs raksturs un vai arī pats bijušais prezidents varētu būt personīgi iesaistīts kādās apsūdzībās.

Trampa kompānija un tās advokāts nav komentējis šo pavērsienu, bet Tramps iepriekš minējis, ka izmeklēšana ir politiski motivēta, jo abi izmeklēšanas pārraugošie prokurori ir demokrāti.

Tiesas dokumenti liecina, ka Ņujorkas ģenerālprokurora un Manhetenas apgabala prokurora izmeklēšanas, kaut arī ir nodalītas viena no otras, tomēr pārklājas.

Piemēram, abās tiek pārbaudīts, kā Trampa Organizācija un tās aģenti novērtēja 85 hektāru lielu īpašumu uz ziemeļiem no Manhetenas, ko Tramps iegādājās 1995. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt