Prokuratūra: Par slovāku žurnālista slepkavību samaksāti 50 000 eiro

Slovākijas prokuratūra pirmdien paziņojusi, ka par valstī plašu rezonansi izraisījušo žurnālista Jāna Kucjaka slepkavību aizdomās turētā samaksājusi vairākus desmitus tūkstošus eiro, vēsta AFP.

Kucjaks veica izmeklēšanu par politiķu iespējamo saistību ar itāļu mafiju. Žurnālists un viņa līgava februārī tika nošauti pašu mājā netālu no Bratislavas.

"Alena Z. pasūtīja slepkavību, Tomass S. bija cilvēks, kurš viņus nošāva, Miroslavs M. bija šoferis un Zoltans A. - starpnieks." prokurors Bratislavā pavēstīja žurnālistiem.

Šie četri cilvēki ir apcietināti, un viņiem ir izvirzītas apsūdzības.

Alena Z. par slepkavību esot samaksājusi 50 000 eiro un atlaidusi 20 000 eiro parādu, sacīja prokurors.

"Pasūtīta tika tikai Jāna Kucjaka slepkavība. Viņa līgava Martina Kušnirova bija nevainīgs upuris, kas bija nepareizā vietā nepareizā laikā," piebilda prokurors.

Alena Z. esot strādājusi pie slovāku uzņēmēja Marjana Kočnera par tulkotāju, vēsta vietējie mediji. Kucjaks veica izmeklēšanu par Kočnera biznesa aktivitātēm.

Vietējie mediji arī vēsta, ka Kočners esot 44 gadus vecās sievietes meitas krusttēvs.

Vaicāts, vai Kočners tiek turēts aizdomās par līdzdalību noziegumā, ģenerālprokurors Jaromirs Čižnars pirmdien žurnālistiem sacīja: "Šobrīd es jums to neteikšu."

Izsakoties par četru aizdomās turēto aizturēšanu, Čižnars atzina - "pastāv liela varbūtība, ka apsūdzības tiks izvirzītas arī citiem cilvēkiem".

27 gadus vecā Kucjaka un viņa draudzenes Martinas Kušnirovas līķi ar šautām brūcēm tika atrasti 25.februārī pāra mājā Veļka Mačā Bratislavas austrumu pievārtē.

Kucjaks pētīja itāļu mafijas darbību Slovākijā un tās sakarus ar Slovākijas vadošajiem politiķiem, kā arī krāpšanu, kurā iesaistīti uzņēmēji, kuriem ir sakari ar politisko eliti.

Prokuratūra martā paziņoja, ka žurnālists, visticamāk, nogalināts savas profesionālās darbības dēļ.

Kucjaka un viņa līgavas slepkavība izprovocēja ilgstošus protestus, un tā rezultātā nācās atkāpties premjerministra Roberta Fico valdībai.

    Saistītie raksti
    Pasaulē
    Ziņas
    Jaunākie
    Interesanti