Prokrieviskie kaujinieki sola ieņemt Kramatorsku, Mariupoli un Slovjansku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nākamās kaujas ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem būs smagas, taču to laikā tiks ieņemtas vasarā Ukrainas armijas atgūtās Kramatorskas un Slovjanskas pilsētas, kā arī Mariupole, kas nekad nav kritusi prokrievisko spēku rokās.

Šādu solījumu ceturtdien devis Doņeckas Tautas republikas līderis Aleksandrs Zaharčenko, vēsta Krievijas ziņu aģentūra „Interfax”. Viņš arī apvainojis Ukrainu pamiera pārtraukšanā.

Pavasarī prokrieviskie kaujinieki ieņēma gan Slovjansku, gan Kramatorsku, taču vasarā Ukrainas armija viņus no turienes padzina. Savukārt Mariupole atrodas vien dažu desmitu kilometru attālumā no teritorijām, ko kontrolē Krievijai lojālie spēki, kuru vidū, iespējams, ir arī Krievijas armijas karavīri.

„Kramatorska, Mariupole, Slovjanska – tās būs mūsu. Mēs esam nolēmuši tās ieņemt un atgūt. Tāpēc nevar izslēgt smagu kauju iespējamību,” sacīja Zaharčenko.

Viņš arī norādījis, ka Ukrainas armija ir pārkāpusi, pēc viņa vārdiem, „klusuma režīmu”, tāpēc kaujinieki bijuši spiesti atbildēt.

Arī Ukrainas Nacionālās Drošības padome uzsver, ka tuvākajā laikā gaidāma paaugstināta provokāciju iespēja no kaujinieku puses saistībā ar Ukrainā gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, pēc kurām separātisti savās kontrolētajās teritorijās sola sarīkot paši savu balsojumu. Lai gan pašlaik Ukrainas austrumos izsludināts pamiers, katru dienu notiek jaunas sadursmes, un arī pēdējās diennakts laikā tajās gājis bojā vismaz viens Ukrainas karavīrs. Tomēr kopumā vardarbības līmenis, salīdzinājumā ar laiku pirms pamiera izsludināšanas, ir samazinājies. Parlamenta vēlēšanas Ukrainā notiek svētdien un gaidāms, taču jau tagad skaidrs, ka daļā no Doņeckas un Luhanskas apgabaliem balsojuma norise nebūs iespējama.

Jau ziņots, ka Krievija anektēja Krimu un Sevastopoli - to atbalstīja Krievijas Dome, kā arī prezidents Vladimirs Putins, parakstot par to vienošanos ar Krimas un Sevastopoles līderiem.

Referendumu, kuru Krievija sauc par pamatu abu teritoriju pievienošanai Krievijai, starptautiskā sabiedrība neatzīst. Līdz ar to, noraidot arī agresiju pret Ukrainu, starptautiskā sabiedrība pret Krieviju ieviesusi sankcijas.

Pēc tam, aprīlī, prokrieviskie spēki iegāja Ukrainas teritorijā ieņēma daļu tās austrumu apgabalus, taču sastapās ar Ukrainas armijas pretestību. Promaskaviskie kaujinieki bija spiesti atkāpties, taču rudens sākumā tiem palīgā devās, pēc Rietumu novērojumiem, Krievijas armija, un spēki izlīdzinājās. Patlaban asākas sadursmes notiek Doņeckā un tās apkaimē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti