Prokremliskie kaujinieki Austrumukrainā piekrit jauna pamiera noteikumiem

Prokremliski noskaņotie kaujinieki Ukrainas austrumos apņēmušies no piektdienas ievērot pamieru. Tas noteikts saistībā ar jaunā mācību gada sākumu.

Vienošanās par jaunu pamieru tika panākta Kontaktgrupā, kurā darbojas Ukrainas, Krievijas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji.

Šajā sanāksmē piedalījās arī Austrumukrainas separātisti, un viņu pārstāvis Deniss Pušiļins paziņoja, ka saistībā ar mācību gada sākumu Kontaktgrupa atbalstīja stabilu un vispārēju pamieru gar frontes līniju Donbasā. Uguns tiks pārtraukta piektdienas naktī, un vienošanās būs spēkā nenoteiktu laiku.

Vienošanos pozitīvi novērtējuši EDSO pārstāvji. Novērotāji to nodēvēja par iedrošinošu kopīgu politisku signālu no visu miera plāna parakstītāju puses. Vienlaikus Ukrainas amatpersonas informē, ka Krievija trīs gadu laikā gandrīz 10 reizes palielinājusi savu bruņojumu konflikta zonā. Šī gada jūlija beigās Donbasā bija 680 tanki, 1170 raķešu artilērijas sistēmas, 1250 kaujas bruņumašīnas un 550 pretgaisa aizsardzības sistēmas

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti