Panorāma

Panorāma

Panorāma

RD vēlēšanās plāno startēt vairākas apvienības

Prezidents tiekas ar tautiešiem Apvienotajā Karalistē

Prezidents ticies ar tautiešiem Apvienotajā Karalistē

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits šonedēļ Londonā apmeklēja ne tikai NATO samitu, bet arī izbrīvēja laiku, lai tiktos ar tautiešiem, kuri Latvijas pirmā pāra vizītei bija gatavojušies īpaši.

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits šonedēļ Londonā apmeklēja ne tikai NATO samitu, bet arī izbrīvēja laiku, lai tiktos ar tautiešiem, kuri Latvijas pirmā pāra vizītei bija gatavojušies īpaši.

Astoņu latviešu skoliņu bērni bija īpaši gatavojuši rotājumus Latvijas vēstniecības Ziemassvētku eglei, zinot, ka tās greznošanā piedalīsies pats Latvijas prezidents. Anglijā greznot egli kopā ar Valsts prezidentu ir gandrīz tas pats, kas doties pie karalienes. 

"Anglijā skolas ir priecīgas un lepnas par saviem bērniem, un viņi noteikti rakstīs avīzītē par šo notikumu. Grūti gan ir dabūt brīvdienas bērniem, tas nav akceptēts šeit, bet viņi ir lepni par to, ko mēs daram un ka bērni var atbraukt un izgreznot eglīti kopā ar prezidentu," saka Birmingemas latviešu kopienas skolas „Saktiņa” vadītāja Madara Īlena.

Pēc eglītes pušķošanas prezidents devās uz netālu esošo Rūdolfa Steinera namu, kur tika sagaidīts ar aplausiem. Pēc himnas nodziedāšanas sekoja prezidenta uzruna, tika pieminētas gan Latvijas, gan diasporas aktualitātes, uzsverot, ka mūsdienās par emigrāciju vairs nevar runāt, vietā ir nākusi mobilitāte, kas nākotnē būs vēl lielāka. Ja no Liepājas uz Rīgu iespējams nokļūt divās stundās, tad gandrīz tas pats ir no Rīgas līdz Londonai.

"Latvijas diaspora ārpus Latvijas ir Latvijas sastāvdaļa. Kā pilsoņi, kā latvieši visi ir aicināti piedalīties latviešu nācijas veidošanā un Latvijas valsts veidošanā. Vienalga, kur mēs dzīvojam, Latvijā vai ārpus Latvijas, katrs savā veidā, katrs savā vietā. Un es domāju, ka mēs beidzamos gados esam apzinājušies to, ka tie latvieši, kas dzīvo ārpus Latvijas, ir Latvijas sastāvdaļa, un tas ir ļoti būtiski," uzsvēra prezidents.

Bija iespēja arī uzdot jautājumus, taču vairāki šo brīdi izmantoja, lai sveiktu prezidentu un pasniegtu dāvanas. Kā jau ierasts, sekoja neliels koncerts ar Londonas dziedātāju un dejotāju piedalīšanos, kas noslēdzās ar kopdziesmu.

"Šis ir mans topa prezidents pēc Vairas Vīķes-Freibergas. Un man šī ir kā svētku diena, atnākt un izbaudīt viņa klātbūtni," priecājas koncerta dalībniece Guna Hvoinska.

"Daudzi runā par Latviju negatīvu, bet, atnākot šeit un redzot dzīvē, esmu ļoti pozitīvi pārsteigta," atzīst pasākuma apmeklētāja Svetlana Grigorjeva.

"Tā tāda laba sajūta, ka mēs varam tikties ar pirmo cilvēku valstī, ka neaizmirsa. Lepnums arī ir, prieks," tā Jurijs Sergejevs.

Lai arī daudzi vēlējās fotografēties, tomēr prezidents atlikušā laika pavadīšanā deva priekšroku sarunām ar pasākuma apmeklētājiem. 

"Viņam ir ļoti spēcīgs rokasspiediens. Un tas man patīk, jā," atklāj pasākuma apmeklētāja Velta Sniķere.

"Tas bija vienkārši lieliski satikt prezidentu šeit. Lielisks vakars!" vērtē Dace Baumane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt