Pusdiena

Vāks deputātu parakstus, lai veidotu izmeklēšanas komisiju "Rīdzenes" sarunu vērtēšanai

Pusdiena

Ģimenes ārsti ar valdību panāk kompromisu, bet streiks vēl turpinās

Venecuēlā sociālistu prezidenta Maduro atbalstītāji sarīko grautiņu parlamentā

Prezidenta Maduro atbalstītāji uzbrūk Venecuēlas parlamentam

Venecuēlā desmitiem sociālistu prezidenta Nikolasa Maduro valdības atbalstītāju trešdien, kad valsts atzīmēja Neatkarības dienu, iebruka opozīcijas kontrolētajā parlamentā, piekaujot vairākus deputātus.

Pēc tam Nacionālās asamblejas ēka vairākas stundas praktiski atradās aplenkumā. Šis ir vēl viens asiņains incidents krīzes plosītajā Venecuēlā, kur jau nedēļām turpinās protesti, pieprasot Maduro atkāpšanos.

Venecuēlas mediji vēsta, ka aptuveni 100 Maduro atbalstītāji bija bruņojušies ar koka nūjām un metāla stieņiem. Viņi ielauzās centriski labējās opozīcijas kontrolētajā Nacionālajā asamblejā Neatkarības dienai veltītas sēdes laikā un ievainoja 5 deputātus. 

Agresīvi noskaņotie Maduro piekritēji arī pavēlēja žurnālistiem pārtraukt filmēšanu un fotografēšanu, kā arī  pamest parlamenta ēku. Tikmēr  deputāti mēģināja rast patvērumu ieslēdzoties telpās.

Kad policijai iebrucējus izdevās padzīt no parlamenta ēkas, Maduro valdības atbalstītāji vēl vairākas stundas atradās pie tās vārtiem, deputātiem ēku neļaujot pamest. Nacionālās asamblejas spīkers teica, ka vairākas stundas praktiski aplenkumā atradās aptuveni 350.

Venecuēlas parlamentā opozīcija bijusi vairākumā kopš 2015.gada vēlēšanām, un Nacionālā asambleja bijusi sociālistu prezidenta Maduro galvenā kritiķe. 

Opozīcijas pārstāvji notikušo uzbrukumu nodēvēja par varas iestāžu atbalstītu provokāciju, lai novērsu uzmanību no krīzes valstī.

Pēc incidenta beigām parlamenta ēkā uz sienām bija palikuši asins pleķi. Viens no deputātiem – Armando Armass - ar asins pleķiem noklātā baltā kreklā un brīdī, kad viņam pārsēja galvu, žurnālistiem paziņoja, ka opozīcija turpinās pieprasīt Maduro atkāpšanos.

„[Protestos] gandrīz 100 cilvēki ir gājuši bojā, un šīs dažas skrambas nav nekas. Mēs aizstāvēsim Venecuēlu, tādēļ mēs esam ievēlēti. Lai arī kāda būtu cena, mēs to turpināsim darīt. Man ir gods pārstāvēt Venecuēlas tautu,” sacīja deputāts.

Kamēr parlamentā notika vardarbība, prezidents Maduro uzrunāja sapulcējušos citviet galvaspilsētā Karakasā Neatkarības dienas militārajā parādē. Runas laikā viņš nosodīja vardarbību un solīja izmeklēšanu.

„Esmu ticis informēts, ka šī svarīgā un skaistā civili militārā pasākuma laikā, kurā svinam neatkarību, notikušas dīvainas lietas – tās vienmēr ir dīvainas, kad iesaistīta opozīcija. Pie Nacionālās asamblejas un tās telpās notikuši vardarbīgi incidenti. Es pilnībā nosodu šādu rīcību,” pauda Maduro.

Venecuēlā jau trīs mēnešus notiek protesti pret kreisi orientēto prezidentu Maduro un viņa valdības īstenoto ekonomisko politiku, to laikā gājuši bojā gandrīz 100 cilvēki.  Savukārt vairāk nekā 4500 protestētājiem izvirzītas apsūdzības par slepkavībām, uzbrukumiem vai īpašuma bojāšanu.

Opozīcija un tūkstošiem protestētāju, kas regulāri iziet Venecuēlas pilsētu ielās, vaino Maduro par ekonomikas krīzi, pārtikas, medikamentu un citu pirmās nepieciešamības preču deficītu un pieprasa jaunas prezidenta vēlēšanas. Maduro atkāpties atsakās un apsūdz centriski labējo opozīciju par centieniem sarīkot valsts apvērsumu ar ASV atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti