Pagājušā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās eiroskeptiskie spēki guva ievērojamus panākumus. Daudziem par lielu pārsteigumu Francijas galēji labējā „Nacionālā fronte” pat guva uzvaru, nosaucot to par politisku zemestrīci. Tādējādi tika nosūtīts ļoti spēcīgs signāls par gatavību palielināt savu ietekmi ne tikai savā valstī, bet arī Eiropā.
No 751 Eiropas Parlamenta deputāta par eiroskeptiķiem tiek uzskatīta aptuveni trešā daļa. Pašlaik Parlamenta brīvības un tiešās demokrātijas Eiropas grupā, ko vada Apvienotās Karalistes Neatkarības partija un Itālijas „Piecu zvaigžņu kustība”, darbojās 46 deputāti. Vēl aptuveni 50 eiroskeptiskie deputāti nepiederēja nevienai no parlamenta grupām.
Taču šajā nedēļā kļuva zināms, ka eiroskeptiskajiem spēkiem beidzot ir izdevies panākt vienošanos par jaunas eiroskeptiskās parlamenta grupas izveidi. Nāciju un brīvību Eiropas grupā tagad ir apvienojušās Marinas Lepēnas vadītā Francijas Nacionālā fronte, Nīderlandes skandalozā politiķa Gērta Vildersa Brīvības partija, Austrijas Brīvības partija, Itālijas Ziemeļu līga un flāmu nacionālistu partija „Flāmu intereses”. Saskaņā ar Eiropas Parlamenta noteikumiem parlamentārās grupas izveidei ir nepieciešami vismaz 25 deputāti no septiņām dažādām valstīm, un šo priekšnoteikumu jaunajai grupai izdevies izpildīt, piesaistot no britu eiroskeptiskās Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas izslēgto Dženisu Atkinsoni un divus poļu deputātus Mihalu Marusiku un Staņislavu Zolteku no Polijas Jauno labējo kongresa. Līdz ar to jaunajā grupā tagad darbosies 37 eiroparlamentārieši.
Jaunās parlamentārās grupas vadītāja, protams, būs Marina Lepēna, kura savā preses konferencē par veiksmi pateicās Eiropas Parlamenta priekšsēdētājam Martinam Šulcam. Lepēna norādīja, ka, attiecoties pret eiroskeptiķiem kā pret otrās šķiras politiķiem, viņiem tikai palielinājusies enerģija sasniegt savus mērķus:
„Masīva imigrācija, zaudēta suverenitāte. Esam šeit, lai aizstāvētu strādniekus, lauksaimniekus. Esam strādājuši neatlaidīgi, bet ar ļoti ierobežotiem līdzekļiem, jo nepiederam pie politiskajām grupām. Bet tagad tas ir mainījies.”
Parlamentārās grupas izveidošana nozīmē arī to, ka savas darbības veikšanai tā no Eiropas Savienības (ES)saņems 1,1 miljonu eiro gadā, bet Marina Lepēna un viņas vietnieks no Nīderlandes Brīvības partijas Marsels de Grāfs varēs piedalīties arī parlamenta prezidentu konferencē, kur tiek izlemta Eiropas Parlamenta dienaskārtība. Tāpat jaunajai grupai būs iespējams nozīmēt savus ziņotājus, kas uzrauga likumdošanas procesu, kā arī piedalīties sarunās starp parlamentu, Eiropas Komisiju un dalībvalstīm.
Gandarījumu par noslēgto vienošanos paudis arī Gērts Vilderss, kurš pats gan nav Eiropas Parlamenta deputāts:
„Šī ir lieliska ziņa. Šī ir diena, kad sākas mūsu atbrīvošana. Un īpaši tā ir svarīga ziņa tiem miljoniem cilvēku, kuriem nerūp Eiropas Savienība un kuri uzskata, ka mums pašiem ir jākontrolē savas robežas, nauda un likumi. Briselei nevajadzētu atļaut lemt par šiem jautājumiem. Viņi tikai ņem mūsu naudu un atļauj šeit ierasties patvēruma meklētājiem. Tieši tāpēc mums ir jāpārņem kontrole, un visiem šiem miljoniem cilvēku, kas mūs atbalsta, tagad būs lielāka ietekme Eiropā. Visu septiņu valstu pārstāvji, kas būs šajā grupā, ir patrioti, kuri iestājas par nacionālās suverenitātes atgūšanu. Šī tiešām ir vēsturiska diena.”
Gērts Vilderss ir paziņojis, ka - cik vien iespējams - lēmumu pieņemšanā mēģinās panākt kompromisus. Ja tas neizdosies – deputāti balsos atbilstoši nacionālajām interesēm.
Gan Marina Lepēna, gan vēl jo vairāk Gērts Vilderss ir visai bēdīgi slaveni gan ar saviem antisemītiskajiem, gan antiislāmiskajiem izteikumiem, un tieši šī iemesla dēļ ar abu politiķu partijām atteikusies sadarboties, piemēram, Lielbritānijas Neatkarības partija. Taču atsevišķos izdevumos jaunā grupa jau ir nodēvēta par Krievijas draugiem, ņemot vērā to, ka Nacionālā fronte ne reizi vien ir paudusi simpātijas Krievijas pašreizējam režīmam, turklāt saņēmusi arī ievērojamus līdzekļus no Maskavas.