Pret 150 000 eiro drošības naudu atbrīvo bijušo Katalonijas parlamenta spīkeri

Katalonijas parlamenta bijusī spīkere Karme Forkadela atbrīvota no cietuma Madridē pēc drošības naudas samaksāšanas 150 000 eiro apmērā.

Arī pārējie četri deputāti, kuriem Spānijas Augstākā tiesa bija noteikusi drošības līdzekli apcietinājumu par dalību reģiona neatkarības pasludināšanā, pēc drošības naudas samaksāšanas varēs izkļūt brīvībā.

Bijušajai spīkerei dota iespēja izvairīties no apcietinājuma, jo viņa tiesas priekšā atzina, ka neatkarības deklarācija bijusi tikai deklaratīva un simboliska.

Iepriekš gan viņa un pārējie deputāti apgalvoja, ka referenduma rezultāti būs juridiski saistoši.

Pret visiem apsūdzētajiem turpinās izmeklēšana par sacelšanos un musināšanu, par kuru draud līdz pat 30 gadu cietumsods. Vēl astoņi katalāņu valdības ministri, kuriem nav parlamentārā imunitāte, ieslodzījumā gaida Spānijas krimināltiesas lēmumu.

Šonedēļ Spānijas Konstitucionālā tiesa oficiāli anulēja Katalonijas parlamenta neatkarības deklarāciju.

Jau ziņots, ka 1.oktobrī, Katalonijas valdība sarīkoja referendumu par reģiona neatkarību, lai gan tiesa bija atzinusi to par antikonstitucionālu un Spānijas vara vairākkārt šādu referendumu aizliedza. Teju četras nedēļas vēlāk Katalonijas reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas.

Tas izraisīja ļoti asu reakciju no Madrides puses. Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā, bet Spānijas premjers Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas 21.decembrī.

Pēc tam reģiona atstādinātais prezidents Karless Pudždemons aizbēga no Spānijas uz Briseli, bet tiesa izdeva aresta orderi viņa un četru bijušo ministru aizturēšanai. Pudždemonam un viņa līdzgaitniekiem Spānijā draud apsūdzības par sacelšanos un valsts līdzekļu nepamatotu izlietošanu saistībā ar referenduma rīkošanu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti