Portugāles parlaments debatēs par eitanāzijas dekriminalizēšanu

Portugāles parlamentā ceturtdien, 20. februārī, sāksies debates par vairāku likumprojektu kopumu, kas valstī paredz dekriminalizēt eitanāziju. Šādai iecerei izveidojies prāvs pretinieku pulks, kuru vidū ir Katoļu baznīca un portugāļu ārsti.

Vairāki līdzīgi likumprojekti Portugālē pirms diviem gadiem ar nelielu pārsvaru tika noraidīti.

Līdz šim vienīgi Beļģija, Luksemburga un Nīderlande kā vienīgās Eiropas valstis ir legalizējušas eitanāziju.

Diskusijas par eitanāzijas dekriminalizāciju notiek arī Spānijā un Portugālē.

Pirms diviem gadiem Portugāles parlaments ar nelielu balsu vairākumu noraidīja ieceri par eitanāzijas dekriminalizāciju. Tagad jautājums atgriezies parlamentā, un ceturtdien notiks debates par vairākiem likumprojektiem, kas paredz legalizēt eitanāziju.

Vienu no šiem likumprojektiem iesniegusi Portugālē valdošā Sociālistu partija. Pret šādu ieceri iebilst Portugāles Katoļu baznīca un ārsti, un pagājušajā nedēļas nogalē Porto pilsētā notika arī protesti.

Katoļu baznīca izvērsusi kampaņu pret izmaiņām, savukārt ārstu asociācija uzsver, ka izmaiņas pārkāpj galvenos ārstu profesijas principus.

Otru nometni - likumprojektu atbalstītājus - iedvesmojusi petīcija, kuru pirms četriem gadiem parakstīja vairāk nekā 8000 cilvēku. Petīciju atbalstīja aktīvistu grupas, kas aizstāv tiesības uz smagi slimu cilvēku cieņpilnu nāvi. Likumprojektu atbalstītāji uzskata, ka cīņa tikai tagad ir sākusies.

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti