Portlendā galēji labējie rīkos demonstrāciju «pret vietējo terorismu»

ASV Portlendas pilsētā sestdien, 17.augustā, paredzēta viena no pēdējos gados lielākajām galēji labējo spēku demonstrācijām. Tai dots nosaukums “Izbeigt vietējo terorismu” un tiek uzskatīts, ka šī akcija vērsta pret Portlendas antifašistu grupām.

Vietējās varas iestādes ir mobilizējušas visus spēkus un apsver iespēju piesaistīt arī nacionālo gvardi, cenšoties izvairīties no konkurējošo grupējumu iespējamām sadursmēm.  

Portlendā galēji labējie rīkos demonstrāciju "pret vietējo terorismu"Uģis Lībietis

  Šīsdienas Portlendas protesta akcijas galvenais rīkotājs ir grupējuma “Proud Boys” jeb “Lepnie zēni” vadītājs Džo Biggs, kurš apgalvo, ka no visas valsts pilsētā ieradīsies aptuveni tūkstotis cilvēku.

  Biggsa vadītais grupējums tiek uzskatīts par naida grupu, kurai liegta pieeja vairumam sociālo tīklu.

  Portlendā plānojuši ierasties arī pārstāvji no tādām paramilitārām patriotu grupām kā “Trīs procentnieki”, “Zvēresta turētāji”, kuri pārstāv ieročus atklāti aizstāvošas bijušās militārpersonas, kā arī balto tiesību aizstāvji no grupējuma “Amerikāņu sargi”.

  Daudzi no šīs akcijas dalībniekiem 2017.gadā piedalījās arī protestos Šarlotsvilā, kur, vienam no dalībniekiem iebraucot pūlī, dzīvību zaudēja viens un ievainoti tika 19 cilvēki.

  Portlenda ir bāzes vieta Savienoto valstu senākajai antifašistu organizācijai, kas ir aicinājusi savus atbalstītājus arī iziet ielās un izmantot vardarbību, lai pasargātu pilsētu no galēji labējo spēku centieniem ieņemt pilsētu.

  Vairāki republikāņu politiķi ir aicinājuši antifašistus pasludināt par vietējiem teroristiem. Baidoties no iespējamām sadursmēm ir mobilizēti visi tūkstoš Portlendas policisti, kā arī tiek apsvērta iespēja drošības garantēšanai piesaistīt Nacionālo gvardi.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti