Labrīt

Spers soli kopbraukšanas pakalpojuma attīstībai Latvijā

Labrīt

Īpaša grāmata īpašā plauktā: Inga Pelša un Jaunsudrabiņa "Mazā Baltā grāmata"

Porošenko cer, ka Lielbritānijas lēmums pamest ES netraucēs bezvīzu režīma ieviešanai

Porošenko cer, ka Lielbritānijas lēmums izstāties no ES netraucēs bezvīzu režīma ieviešanas procesu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ukraina nesaskata sarežģījumus bezvīzu režīma jautājumā pēc Lielbritānijas balsojuma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), kaut tas ir radījis grūtības. Tā šonedēļ paziņoja valsts prezidents Petro Porošenko, kurš bija ieradies vizītē Briselē, lai tiktos ar kopienas augstākajām amatpersonām.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ar vairāku augstu amatpersonu delegāciju vizītē Briselē ieradās pirmdien. Ukraina parakstīja sadarbības vienošanos ar Eiropas Savienības Aģentūru krimināltiesiskajai sadarbībai jeb ''Eurojust'', kā arī ar Eiropas Kodolenerģētikas kopienu jeb ''Euratom''.

Tomēr minisamits, kura ietvaros Porošenko tikās ar Eiropas Komisijas prezidentu Žanu Klodu Junkeru un citām augstām amatpersonām, aizritēja Lielbritānijas referenduma rezultātu ēnā.

Pēdējās dienās kopienas uzmanība koncentrēta uz spēcīgāko satricinājumu Eiropas Savienības vēsturē, britiem izlemjot izstāties no ES. Un tas radījis bažas Kijevā, - un ne tikai, piemēram, Gruzijai tāpat ir eirointegrācijas ambīcijas - , ka Eiropas Savienība visu uzmanību tagad pievērsīs iekšējo problēmu risināšanai, ārpolitikas jautājumus vismaz uz laiku atstājot novārtā.

Viens no tiem ir jautājums par vīzu režīma liberalizāciju. Tas kavējās jau pirms britu referenduma. Kaut Eiropas Komisija ir devusi zaļo gaismu bezvīzu režīmam ar Ukrainu, tam atbalsts ir arī Eiropas Parlamentā, starp kopienas dalībvalstīm pilnīgas vienprātības pagaidām nav.

Briselē Ukrainas prezidents Porošenko tomēr pauda pārliecību, ka Lielbritānijas lēmums izstāties no kopienas netraucēs bezvīzu režīma apstiprināšanas procesam:

„Es pagaidām neredzu jebkādus sarežģījumus. Ir radušās objektīvas grūtības saistībā ar ''Brexitu'', tomēr tās procesu var aizkavēt tikai par dienām, varbūt nedēļām. Mēs sagaidām, ka formālās procedūras Eiropas Parlamenta komitejās būs pabeigtas pirms vasaras brīvdienām.”

Vizītes laikā Briselē Porošenko ar kopienas amatpersonām apsprieda arī politiku pret Krieviju. ES jau vienojusies vēl uz pusgadu pagarināt pret Krieviju noteiktās ekonomiskās sankcijas, kas ieviestas saistībā ar Kremļa lomu karā Ukrainas austrumos.

Tajā pašā laikā Francija un Vācija ir aicinājušas mainīt pieeju sankcijām, rosinot apsvērt to pakāpenisku atcelšanu par katru soli, ko Krievija sper Minskas vienošanos izpildē situācijas noregulēšanai Ukraina austrumos.

Lielbritānija savukārt saglabājusi stingru pozīciju, uzstājot, ka nedrīkst pieļaut atkāpes. Savukārt Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs šonedēļ pauda bažas, ka pēc Lielbritānijas izstāšanās attiecībās ar Krieviju „principiālākas pozīcijas balsis [Eiropas Savienībā] būs vājākas”. Viņš arī kritizēja kopienas dalībvalstis, kas atbalsta „pragmatiskāku un elastīgāku” pieeju sankcijām pret Krieviju. Linkevičs uzskata, ka šāda pieeja ir „ļoti neproduktīva”, un uzstāja – ja sankcijas ir neefektīvas, tad uz to vajadzētu reaģēt ar vēl „plašākām sankcijām.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti