Porošenko apmeklē no separātistiem atgūto Slovjansku

Ukrainas austrumu pilsēta Slovjanska pamazām atgriežas normālā dzīvē pēc vairāku mēnešu ilgām nebeidzamām sadursmēm starp prokrieviskajiem kaujiniekiem un valdības armiju. Vizītē šajā pilsētā ieradās jaunais Ukrainas prezidents Petro Porošenko, lai iepazītos ar situāciju pilsētā un uzmundrinātu vietējos iedzīvotājus un militārpersonas.

Porošenko Slovjanskā vēlreiz atgādināja valdības plānus - iznīcināt Doņeckā un Luganskā nostiprinājušos separātistus.

„Mēs plānojam specoperāciju, lai izspiestu bruņotos grupējumus no Doņeckas un Luganskas apkaimes, vienlaikus izvairoties no kaujām pašās pilsētās,” uzsvēra prezidents.

Viņš norādīja, ka ukraiņu remontbrigādes patlaban dara visu, lai Slovjanskā atjaunotu ierasto dzīvi un nodrošinātu pamatpakalpojumus. Elektrības un ūdens apgāde pilsētas iedzīvotājiem nebija pieejama nedēļām ilgi. Centrālajā laukumā pilsētniekiem tiek izsniegta maize, dārzeņi un piens.

Slovjanskas iedzīvotāja Svetlana stāstīja, ka viņiem „bija krājumi, draugi un radi sūtīja pakas, mums ir arī dārzs, tikai pateicoties visam tam, mēs izdzīvojām”.

„Vienīgā vista, ko mēs apēdām, bija tā, kuru nogalināja šāviņš,” atzina Svetlana.

Daudzi vietējie aizvien nespēj noticēt, ka ļaunākais ir aiz muguras.

„Četras naktis mēs dzīvojām un gulējām pagrabā. Tikai vakar izlīdām ārā. Mums joprojām ir bail, jo nav zināms, kas notiks tālāk,” sacīja Slovjanskas iedzīvotāja Anna.

Pagājušajā nedēļas nogalē prokrieviskie kaujinieki pameta vairākas kopš aprīļa sagrābtās apdzīvotās vietas Austrumukrainā. Tiek uzskatīts, ka viņi bija spiesti tā rīkoties,  jo krietni sarukusi bruņojuma un finansējuma plūsma no Krievijas. Separātisti gan uzsver, ka, nostiprinājuši pozīcijas Doņeckā un Luganskā, viņi aizvien ir pilnā gatavībā pretoties Ukrainas armijai.

Ukrainas drošības spēki valsts austrumos ieņēmuši vienu no galvenajiem nemiernieku atbalsta punktiem Slovjansku. Nemiernieki savas pozīcijas pametuši un par jaunu bāzes vietu izvēlējušies Doņecku. 

Pēc aprīlī notikušās Krimas aneksijas prokrieviskie separātistu kaujinieki aktivizējās Ukrainas dienvidaustrumos. Rietumvalstis aicināja Krieviju ietekmēt separātistus un panākt ieroču nolikšanu, taču Maskava norobežojas no pašpasludinātajām "tautas republikām" un ļauj agresijai trupināties. Ukraina vairākkārt norādīja, ka Krievija atbalsta separātistus un kaujinieki Ukrainas teritorijā nonāk caur Krieviju, arī NATO fiksēja krievu armijas koncentrēšanos Ukrainas pierobežā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti