Rīta Panorāma

Intervija ar Edvīnu Inkēnu un Ojāru Rubeni

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Aigaru Kalvīti

Intervija ar Ojāru Skudru

Politologs Skudra: Trampu nevajag novērtēt par zemu

Donaldu Trampu nevajag novērtēt par zemu politiskās pieredzes trūkuma dēļ, teica ārpolitikas eksperts Ojārs Skudra intervijā raidījumam "Rīta Panorāma" piektdien, 20. janvārī, dienu pirms Trampa inaugurācijas ASV prezidenta amatā.

"Man personīgi šķiet, ka taisnība ir tiem ekspertiem - tie ir absolūtā mazākumā - kuri saka, ka Trampu nevajadzētu novērtēt par zemu," teica Skudra.

"Bažas drīzāk ir saistītas ar Trampa politisko stilu nekā ar saturu," viņš piebilda. 

"Viņam nav politiskās pieredzes. Viņam ir pieredze biznesā, mediju jomā, uzrakstījis entās grāmatas, ir egomāns utt.

Bet [Trampa padomnieks] Ņūts Gingričs intervijā šīsnedēļas žurnālam "Der Spiegel" saka, ka Tramps ir paspējis parunāt jau ar 75 pasaules politiķiem," teica ārpolitikas eksperts.

Tomēr bažas rada viņa impulsivitāte un iespēja, ka viņš varētu reaģēt pārsteidzīgi, it sevišķi jautājumos, kas saistīti ar kodolbruņošanos un tās samazināšanu. Taču Trampa attieksme pret saviem pienākumiem ir kļuvusi daudz reālistiskāka, spriež Skudra.

Uzreiz pēc inaugurācijas paredzēti protesti pret Trampu, taču Skudras viedoklis ir, ka gan republikāņu, gan demokrātu līderi centīsies nepieļaut tālāku sabiedrības politisko polarizāciju, kas varētu novest pie konfliktiem, t.sk. arī Vašingtonas elitē.

Savukārt, kas attiecas uz ASV un Krievijas attiecību nākotni, ir jāgaida pirmās "G7" valstu tikšanās maijā Sicīlijā un Starptautiskais ekonomiskais forums Sanktpēterburgā jūnija sākumā, kur iespējama arī Trampa ierašanās, teica Skudra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti