Ziņots, ka, iespējams, Nicā naktī uz piektdienu, 15,jūliju terora aktu izdarījušais Mohameds Ļaužs Bulels rīkojies viens.
Hiršs skaidroja, ja "Daīš" cenšas internetā vai kā citādi mobilizēt cilvēkus veikt kādas akcijas vai radikalizēties, tad to var pamanīt.
Savukārt, ja indivīds mājās, internetā lasa radikālu informāciju saturošas interneta vietnes un radikalizējas iekšēji, iespējams, nobriestot kādam terora aktam, tad to pamanīt ir gandrīz neiespējami.
Tiesa, tas nenozīmē, ka ar terorismu nav iespējams cīnīties. Hiršs atgādināja dažādu amatpersonu sacīto, ka Eiropas specdienestiem ir nepieciešams vairāk sadarboties, ziņojot par terorismu savās valstīs. Līdz šīm gan šāda sadarbība nav bijusi sekmīga un, piemēram, Francijā pastāv dažādi specdienesti, tāpēc atbildība par terora aktiem ir izkaisīta.
Tāpat ir jādomā par ekonomisku attīstību un valstu nostiprināšanu Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā. It sevišķi pēc "Arābu pavasara" daudzviet pastāvošās jukas un nabadzība ir laba augsne radikalizācijai.
Nicā, ceturtdien, 14.jūlijā, ap plkst.23 pēc vietēja laika (plkst.24 pēc Latvijas laika) kravas auto iebrauca pūlī, kas pulcējas svinēt Bastīlijas ieņemšanas svētkus. Nogalināti 84 cilvēki, arī vismaz 10 bērni. Daudzi cilvēki ievainoti un atrodas komā.
Uzbrucējs nošauts. Tas esot 31 gadu vecs Tunisijas izcelsmes Francijas pilsonis, kurš esot bijis policijas redzeslokā, bet ne saistītā ar iespējamām teroristiskām darbībām. Notikušais tiek kvalificēts kā terora akts. Atbildību neviens vēl nav uzņēmies.
Francijā spēkā esošais ārkārtas stāvoklis tiks pagarināts vēl par trim mēnešiem, izsludinātas 3 dienu sēras.
Jau ziņots, ka piektdien, 15.jūlija no rīta pie Francijas vēstniecības Rīgā gula ziedi un cilvēki nāca paust līdzjūtību pēc Nicas teroraktiem.