Politologs: ES un Krievijas nesaskaņas sakņojas atšķirīgās vērtībās

Ja tirdzniecībā un ekonomikā Eiropas Savienības un Krievijas attiecības ir labas, tad jautājumos par cilvēktiesībām un citām vērtībām abām pusēm ir atšķirīgi viedokļi, intervijā Latvijas Radio atzīst Austrumeiropas politikas pētījumu centra direktors Andis Kudors.

Viņš min piemēru. Ja Rietumvalstīs aizvien populārāka kļūst ideja par universālu principu, kurā pasaulei ir tiesības aizstāvēt kādas valsts iedzīvotāju intereses, ja valsts tos apspiež, tad Krievijai šāda potenciāla par pasaules iejaukšanos kādā citā valstī šķiet nepieņemama. ES sabiedrotā šajā ziņā ir Ziemeļamerika, savukārt, Krievijai – Ķīna, reizēm arī islāma valstis.

Kudors atzīst, ka Krieviju sarunās ar ES interesē divi jautājumi: enerģētika un vīzu režīms. Tie nav vērtību jautājumi.

Attiecībā uz enerģētiku, Kudors norāda, ka dabisko resursu trūkuma dēļ ES nespēj būt asa pret Krieviju. „Kamēr ES būs atkarīga no Krievijas energoresursu piegādes, tikmēr Eiropas politika būs diezgan piesardzīga un diplomātiskā valoda tiks ievērota,” saka Kudors.

Savukārt, attiecībā uz potenciāliem vīzu režīma atvieglojumiem ar ES, Krievijas rīcības pamatā ir elites centieni gūt vieglākus veidus, kā ceļot uz Eiropu: strādāt, mācīties, izklaidēties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti