Politoloģe Kažoka: Britiem ir lielāks iemesls satraukties par «Brexit» nekā pārējiem ES

Britiem ir lielāks iemesls satraukties par Lielbritānijas iespējamo izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" nekā pārējiem ES, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda politoloģe Iveta Kažoka.

Pēc viņas sacītā – ja vairums Lielbritānijas balsstiesīgo iedzīvotāju nolems pamest ES, tad tas nozīmēs britu ietekmes mazināšanos.

"Ja Lielbritānija izstājas no ES, tad tādos ļoti lielos vilcienos tā samazina pati savu ietekmi, bet vienlaikus ES kopējo ekonomiku sevišķi daudz neiedragā,” lēsa politoloģe.

Pēc Kažokas sacītā, apmēram 44% britu preču un pakalpojumu tiek realizēti pārējo  ES valstu tirgos, kamēr ES valstis Lielbritānijā realizē ne vairāk kā 8% savu preču un pakalpojumu.

"Tā kā mūsu zaudējumi, ja briti izstājas, ir nesalīdzināmi mazāki nekā britu zaudējumi, ja viņi nolemj aiziet no Eiropas Savienības," sprieda Kažoka.

Pēc politoloģes sacītā, britu politiķi ļoti labi saprot, ka, Lielbritānijai aizejot no ES, tā vairs nespēs ietekmēt ES lēmumus. Iespējams, tāpēc Lielbritānijā arvien nav laba plāna, kas valstī notiks, ja briti pametīs ES. 

"Lielbritānijā tas sajukums būs daudz lielāls, nekā tas būs ES," uzskata Kažoka.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijā ceturtdien, 23.jūnijā, notiek referendums par turpmāko valsts dalību ES.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti