Polijas prezidents «Brexit» dēļ aicina reformēt Eiropas Savienību

Polijas prezidents Andžejs Duda Lielbritānijas izstāšanās dēļ aicinājis reformēt Eiropas Savienību (ES). Iespējamās izmaiņas jau tuvākajā laikā varētu apspriest Vācijas, Polijas un Francijas līderi.

Duda pēc tikšanās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu uzsvēra, ka jāmaina valstu lomas ES un kopējā bloka arhitektūra. Savienībai nākotnē jākļūst efektīvākai un pievilcīgākai, lai citas valstis nevēlētos sekot britu piemēram. Polijas prezidents gan neatklāja konkrētus reformu plānus.

Savukārt Makrons paziņoja, ka tā dēvētā Veimāras trīsstūra formāta sarunas varētu notikt tuvāko mēnešu laikā. Iespēja dialogā iesaistīt Vācijas kancleri Angelu Merkeli palīdzēs padziļināt sadarbību un veicinās izmaiņas.

KONTEKSTS:

Lielbritānija 2020. gada 31. janvārī oficiāli izstājusies no ES. Līdz ar "Brexit" no 1.februāra iesākās 11 mēnešu pārejas periods, kurā Lielbritānija saglabās daudzas priekšrocības un arī pienākumus gluži kā citas ES valstis. Šajā laikā pusēm jāvienojas par attiecībām nākotnē.

Pērn Makrons nāca klajā ar plašu Eiropas reformu plānu. Viņš rosināja izveidot jaunu Eiropas aģentūru, kas rūpētos par demokrātijas un vēlēšanu aizsardzību pret nelabvēļu iejaukšanos. Francijas prezidents piedāvāja arī reformēt Šengenas zonu. Tāpat Eiropai, pēc Makrona domām, būtu krietni nopietnāk jādomā par klimata pārmaiņām, tādēļ Makrons rosina izveidot Klimata banku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti