Polijas prezidenta vēlēšanas būs 28. jūnijā

Covid-19 pandēmijas dēļ atliktās Polijas prezidenta vēlēšanas notiks jau šomēnes – 28. jūnijā. Vēlētāji varēs izvēlēties, kā tajās piedalīties: ejot uz vēlēšanu iecirkņiem un balsojot klātienē vai arī attālināti pa pastu.

Vēlēšanas sākotnēji bija paredzētas 10. maijā, un tās tika atceltas tikai pašā pēdējā brīdī.

Prezidenta vēlēšanu datumu publiskoja Polijas parlamenta spīkere Elžbeta Viteka.

Savukārt pašreizējā valsts prezidenta Andžeja Dudas otrdien parakstītie noteikumi paredz, ka vēlēšanu komisija pēc veselības ministra ieteikuma var ierobežot klātienes balsojumu atsevišķos vēlēšanu apgabalos. Lēmums par to jāpieņem līdz vismaz 21.jūnijam.

Galvenais kandidāts uz prezidenta amatu ir pašreizējais Polijas prezidents Andžejs Duda, kurš ir stingrs pie varas esošās nacionāli konservatīvās partijas “Likums un taisnīgums” atbalstītājs. Viņa galvenais konkurents ir pašreizējais Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis – viņš  pārstāv opozīcijā esošo liberāli konservatīvo partiju “Pilsoniskā platforma”.

Lai gan Dudam pandēmijas laikā īstenot savu priekšvēlēšanu kampaņu bija krietni vieglāk nekā opozīcijai, tomēr Varšavas mēra pieteikšanās vēlēšanām Dudas reitingus no 50% pazeminājusi uz 35-39%.

KONTEKSTS:

Polijas prezidenta vēlēšanas, kurās būs pavisam desmit kandidāti, sākotnēji bija paredzētas 10. maijā. Taču, tā kā valdošajā koalīcijā bija domstarpības par to, kā organizēt balsošanu koronavīrusa pandēmijas apstākļos, četras dienas pirms paredzētajām vēlēšanām valdība paziņoja par to atlikšanu.

Valdošā partija "Likums un taisnīgums" bija iecerējusi balsošanu organizēt vienīgi ar pasta starpniecību, taču pret to iebilda ne tikai opozīcija, bet arī koalīcijas partneri un pat atsevišķi partijas politiķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti