Polijas premjers: Janukovičs piekrīt vēlēšanām; Kļičko noliedz vienošanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Polijas premjerministrs Donalds Tusks ceturtdien paziņoja, ka Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs ir paudis "gatavību rīkot ārkārtas prezidenta un parlamenta vēlēšanas, izveidot tautas vienotības valdību un grozīt konstitūciju", vēstīja Polijas laikraksta "Gazeta Wyborcza" interneta vietne, savukārt Ukrainas opozīcijas līderis Vitālijs Kļičko paziņoja, ka nekādas vienošanās nav panāktas.

Komentējot Polijas, Vācijas un Francijas ārlietu ministru tikšanos Kijevā, Tusks gan sacījis, ka "visi tikšanās laikā bija vienisprātis: bija grūti saprast, vai Janukoviča apņemšanos var uztvert nopietni".

Kā Eiropas Savienības (ES) sūtņi visi trīs ārlietu ministri ar Janukoviču runāja vairākas stundas. Vienlaikus, kā uzsvēra laikraksts, pēc tikšanās ministru "sejas nebija priecīgas".

"Gazeta Wyborcza" norādīja, ka ES ministri Kijevā paliks līdz piektdienai, lai turpinātu sarunas ar varas iestādēm un opozīciju.

Kļičko pēc tikšanās ar Vācijas, Francijas un Polijas ārlietu ministriem paziņoja, ka "kad mums būs rezultāts - mēs par to pastāstīsim". "Pagaidām nekādu rezultātu nav," piebilda opozīcijas politiķis.

Viņš norādīja, ka sarunas turpinās, tiek apspriesti vairāki piedāvājumi, paužot cerību, ka rezultāti būs tuvākajā laikā. "Pieņemtie lēmumi būs atkarīgi no prezidenta. Un pēc tam mēs varēsim kaut ko pateikt," piebilda Kļičko.

Ukrainas opozīcijas līderi Arsenijs Jacenjuks un Oļeks Tjagniboks ir pametuši ES pārstāvniecību Kijevā, kur notika tikšanās, bet Polijas, Vācijas un Francijas ārlietu ministri vēl nav devušies prom.

Dienā notikušajā sanāksmē ar Janukoviču ES sūtņi pārrunāja iespējamo plānu izejai no valsts politiskā saspīlējuma, atklāja avots Vācijas delegācijā.

Četras stundas ilgušajā sanāksmē Kijevā ES ārlietu ministri pārrunāja "plāna idejas" miermīlīgam risinājumam, sacīja avots,

Nedz Janukovičs, nedz opozīcija formālu piekrišanu ierosinājumiem nav devuši, viņs uzsvēra.

Francijas diplomātiskais avots norādīja, ka uz Kijevu devušies ar "dažām idejām" - tostarp par mēģinājumiem "apturēt" vardarbību, sākt īstas sarunas, grozīt konstitūciju demokrātiskākā virzienā un rīkot ārkārtas vēlēšanas.

Uz šī pamata "notiek sava veida vidutāja darbs", piebilda Francijas avots.

ES ārlietu ministri ceturtdien vienojās par sankcijām, kas ir atbildīgas par vardarbību Kijevā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti