Polijas organizētajā repatriācijas vilcienā un prāmī uz Baltiju palicis liels neizmantoto vietu skaits

Lai Baltijas valstu iedzīvotājiem atvieglotu Polijas šķērsošanu, šīs valsts atbildīgās iestādes organizējušas speciālu vilcienu maršrutā Frankfurte pie Oderas–Viļņa un nodrošinājušas iespēju braukt ar prāmi maršrutā Zasnica–Klaipēda, tomēr abos šajos gadījumos palicis liels neizmantoto vietu skaits, portālam LSM.lv pauda Polijas vēstniecībā Rīgā.

Vēstniecībā norādīja, ka Polijas un Latvijas varasiestādes cieši sadarbojas savā starpā un uztur pastāvīgu kontaktu no paša krīzes sākuma, kuru izraisīja daudzu Eiropas un pasaules valstu ieviestie pasākumi pēc koronavīrusa pandēmijas uzliesmojuma.

"Vēlamies pateikties Latvijas valsts iestādēm, vietējām varas iestadēm, kā arī Latvijas pilsoņiem un uzņēmējiem par atbalstu un palīdzību poļiem, kuri šajās sarežģītajās dienās no dažādām Eiropas valstīm un no visas pasaules atgriežas Polijā," pauda vēstniecībā.

Vienlaikus vēstniecībā uzsvēra, ka Polija ieviesa caurskatāmus noteikumus attiecībā uz ārzemnieku iespējām izbraukt cauri valstij. Par to tikušas informētas arī Latvijas varas iestādes, kā arī sniegta publiska informācija.

Tāpat vēstniecība uzsvēra, ka Polija ir atvērta preču pārvadājumiem, tai skaitā šajā laikā īpaši nepieciešamo medicīnas un sanitāro preču pārvadājumiem.

"Detalizēta informācija par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pilsoņu iespējām šķēršot Poliju tika nodota šo valstu vēstniekiem 2020. gada 15. martā, tad tā tika apspriesta Polijas Iekšlietu un administrācijas ministrijas rīkotajā tikšanās šā gada 16. martā plkst.17.00, kurā piedalījās šo valstu vēstnieki," norādīja vēstniecībā.

Polijas puse toreiz apstiprinājusi, ka tiks organizēti astoņi konvoji 173 transportlīdzekļiem, kas šķērsos Poliju tranzītā pa autoceļiem, speciāls vilciens maršrutā Frankfurte pie Oderas–Viļņa un nodrošināta iespēju braukt ar prāmi maršrutā Zasnica–Klaipēda.

"Šķērsošanas akcija tika īstenota 16.-18.martā. Polijas teritoriju kopumā šķērsoja 176 transportlīdzekļi (autobusi un mikroautobusi), kuros atradās 490 personas (nedaudz vairāk nekā tika izziņots). Prāmja satiksmi izmantoja 140 personas un 90 transportlīdzekļi, bet vilcienus – 65 personas. Abos šajos gadījumos palika liels neizmantoto vietu skaits. Polijas puse īstenoja anonsētās darbības un nodrošināja tranzīta iespējas aptuveni 1500 personām un 333 transportlīdzekļiem," pauda vēstniecībā.

Tāpat Polijas vēstniecība norādīja, ka  uz valsts rietumu robežas 2020. gada 18. martā tika ieviesta maksimāli atvieglota robežšķērsošanas procedūra kravas automašīnām.

"Polija ir gatava organizēt arī nākamos augstāk minētos pasākumus. Uzturam tekošu kontaktu ar Latvijas varas iestādēm, lai palīdzētu Latvijas pilsoņiem atgriezties majās. Apzināmies, ka mūsu darbs nav beidzies, tāpēc centīsimies kopīgi strādāt pie tā, lai mūsu pilsoņi varētu atgriezties savās dzimtenēs," portālam LSM.lv pauda vēstniecībā.

KONTEKSTS:

Uz Polijas robežas ieviestie Covid-19 kontroles pasākumi ietekmējuši kravu pārvadājumus. Kravas auto vadītāji spiesti pat vairāk nekā diennakti gaidīt, līdz priekšā stāvošie izmērīs temperatūru un sniegs robežsargiem par sevi prasītās ziņas. Lielās pārtikas veikalu ķēdes gan mierina – noliktavas piepildītas ar rezervi. Tomēr ilgtermiņā šāda situācija var apgrūtināt pārtikas apgādi.

Izplatoties vīrusam Covid-19, daudzas valstis ierobežojušas pārvietošanos pāri to robežām. To starpā ir Polija, kura no 15. marta ieviesusi virkni drošības pasākumu. 10 dienas atjaunota robežkontrole, ārvalstniekiem liegta ieceļošana Polijā (izņemot tos, kuri strādā vai pastāvīgi dzīvo valstī; netiek ierobežoti kravu pārvadājumi, uz robežas kravas automašīnas vadītājam ir jāiziet sanitārā kontrole), pārtraukta aviosatiksme un vilcienu satiksme ar ārvalstīm.

Tā kā daudzi Latvijas iedzīvotāji vēlējušies atgriezties mājās caur Poliju, sākotnēji tika solīts transporta koridors caur valsti. Taču vēlāk situācija sarežģījusies, un daļai iedzīvotāju nācās doties uz prāmi

Starptautiskie kravu pārvadājumi ir atļauti. Saraksts ar robežkontroles punktiem, kas darbojas, pieejams šeit.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti