Polijas Neatkarības dienā atkal gaidāmas sadursmes

Sestdien, 11. novembrī, Polijā tiek svinēta Neatkarības atjaunošanas diena. Par godu 99. gadadienai Varšavā un citviet Polijā notiek arī oficiālas ceremonijas, dažādi koncerti un amatpersonu uzrunas. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Neatkarības diena ir vispopulārākie svētki valstī.

Taču pēdējo gadu laikā svētkus aizēnojuši ekstrēmisti no Skandināvijas un bijušajām postpadomju valstīm, kuri uz Polijas Neatkarības gājienu ierodas aizvien kuplākā skaitā, izraisot arī sadursmes starp gājiena dalībniekiem un policiju.

Jau tradicionāli Neatkarības maršu Varšavā organizē Polijas nacionālisti, kuri gājienā dodas  kopā ar galēji labējā spārna ekstrēmistiem no Zviedrijas, Ungārijas, Slovākijas un citu pasaules valstu organizācijām, lai publiski demonstrētu ksenofobiskus un baltās rases pārākuma uzskatus.

Kopš 2009. gada dalībnieku skaits ir ievērojami palielinājies, un tiek lēsts, ka šogad gājienā varētu piedalīties pat ap 100 000 cilvēku. Marša devīze ir “Mēs gribam Dievu”. Šie vārdi nāk no vecas reliģiskas poļu dziesmas, kuru ASV prezidents Donalds Tramps citēja jūlijā, kad apmeklēja Varšavu. Baltā nama saimnieks slavēja Poliju, ko viņš raksturoja kā Rietumu civilizācijas aizstāvības valsti. Šajā gadījumā kristietība kā reliģijas identitāte tiek pretnostatīta islāmam.

Eksperts ekstrēmisma jautājumos Miroslavs Marešs pauda, ka šādā veidā eiropieši reaģē uz bēgļu krīzi un uz terora aktiem, kas sekmējuši nepatiku pret islāma reliģijas pārstāvjiem.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti