Polijas labējie spēki ierosina atvieglot noteikumus ieroču nēsāšanas atļauju iegūšanai

Polijas labējos spēkus pārstāvošie politiķi ierosinājuši vienkāršot ieroču īpašumtiesību noteikumus un saīsināt ieroču atļaujas pieprasīšanas procedūru, vēsta portāls "euractiv.com".

Polijas labējie spēki ierosina atvieglot noteikumus ieroču nēsāšanas atļauju iegūšanai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Krievijas izvērstais karš Ukrainā atjaunojis diskusijas Polijā par šo tematu.

Pašlaik Polija ir vismazāk “bruņotā” valsts Eiropā un Eiropas Savienībā, kur uz 100 iedzīvotājiem ir aptuveni 2,5 ieroči. Lai iegūtu ieroča nēsāšanas atļauju, jāiziet praktiskas, teorētiskas un medicīniskas pārbaudes. Gadu no gada izsniegto atļauju skaits pieaug.

Konservatīvā Republikāņu partija aicina mīkstināt noteikumus par piekļuvi ieročiem, saīsināt ieroču atļaujas pieprasīšanas procedūru un pilnveidot likumdošanu par aizsardzību, proti, lai ieroču īpašnieki Polijā nejustos nedroši, izmantojot ieročus pašaizsardzības nolūkos.

Bet izglītības ministrs Pšemislavs Čarneks jau paziņojis, ka no septembra skolas nodrošinās skolēniem aizsardzības mācības un šaušanas vingrinājumus.

Savukārt ieroču pieejamības atvieglošanas idejas pretinieki uzskata, ka Polijā tik un tā iegūt atļauju nav grūti un atvieglot piekļuvi ieročiem būtu bezatbildīgi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti