Polijas Konstitucionālā tribunāla pārstāvji norādīja, ka minētais nosacījums pārkāpj konstitūcijā garantēto aizsardzību ikviena cilvēka dzīvībai. Jau iepriekš atbalstu šādai nostājai pauda arī valdošā konservatīvā “Likuma un taisnīguma” partija, turklāt pēc 2016. gada reformām Polijas Konstitucionālajā tribunālā darbojas liels skaits valdošajai partijai simpatizējošu tiesnešu.
Opozīcijas pārstāvji un cilvēktiesību aizstāvji uzsver, ka lēmums veicinās nelegālus abortus un abortu veikšanu ārzemēs. Embrija defekti līdz šim bija galvenais mākslīgas grūtniecības pārtraukšanas iemesls.
Cilvēktiesību aktīvisti iepriekš bija uzsvēruši, ka līdzšinējie likumi ir balstīti uz ANO spīdzināšanas aizliegumu. Taču Polijā valdošās partijas “Likums un taisnīgums” pārstāvji uzsvēra, ka augstāk būtu vērtējamas augļa tiesības uz dzīvību.
Ja lēmums iegūs likuma spēku Polijā aborti būs atļauti tikai gadījumos, ja grūtniecība iestājusies izvarošanas vai incesta rezultātā, vai ja tā apdraud sievietes dzīvību.
Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāre Dunja Mijatoviča nodēvēja lēmumu par skumju dienu sieviešu tiesībām, bet galvaspilsētas Varšavas ielās izgājuši simtiem aktīvistu.