Polijas jaunais premjers kritizē ES imigrācijas politiku

Jaunais Polijas valdības vadītājs Mateušs Moraveckis Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā paziņojis, ka Eiropas Savienības dalībvalstīm pašām jālemj par imigrantu uzņemšanu. Viņš arī pauda atbalstu Ungārijas premjeram Viktoram Orbanam šajā jautājumā. 

“Mēs nemainīsim savu imigrācijas politiku. Mēs aizvien biežāk no dažādām valstīm un sabiedrībām pēc vēlēšanām saņemam apliecinājumus, ka migrācija jautājums kļūs aizvien aktuālāks, un šķiet, ka atbalsts ir mūsu virzienam. Tieši nacionālas valstis izlems, ko un uz kādiem noteikumiem tās vēlas uzņemt,” sacīja Moraveckis.

Arī Ungārijas valdības vadītājs pēc tikšanās ar Moravecki atkārtoti norādīja, ka Eiropas Savienības imigrācijas politika nedarbojas un ir cietusi fiasko. Viņš uzsvēra, ka Budapešta nemainīs savu lēmumu un neuzņems patvēruma meklētājus saskaņā ar Briseles uzspiesto pārvietošanas shēmu.

Savukārt politikas eksperti norāda, ka Ungārijas apmeklējums ir Moravecka pirmā oficiālā vizīte pēc stāšanās amatā, un tas liecina, ka abas zemes arī turpmāk koordinēs savu nostāju. Oficiālā Varšava un Budapešta jau iepriekš pieņēma vairākus lēmumus, kas izsauca asu Briseles kritiku.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 17890
Tad jau visi caur Ungāriju Eiropas Savienībā ieplūdušie bēgļi ir nododami atpakaļ Ungārijai un lai tad Ungārija risina savu iekšējo problēmu bez ES atbalsta.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti