Polijai un Baltijas valstīm vienota nostāja Ukrainas krīzes jautājumos

Būdams atvaļinājumā, Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš, sazinājies ar Polijas prezidentu Broņislavu Komorovski, lai saskaņotu valstu viedokļus Ukrainas-Krievijas konflikta jautājumā. Svētdien kļuva zināms, ka Lietuva nolēmusi atsaukt uz konsultācijām savu vēstnieku Krievijā.

Ir zināms, ka Polijas prezidents sazinājies ar visiem Baltijas valstu prezidentiem, intervijā Latvijas Radio pavēstīja Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne. 

Andris Bērziņš apspriedis ar Komorovski satraucošo situāciju Ukrainā.

"Abas puses bija vienisprātis attieksmē pret to, kas notiek Ukrainā, proti, saskaņā ar Latvijas augstāko amatpersonu sestdien pausto viedokli,” skaidro Krapāne.

Abi prezidenti vienojās par to, ka nekavējoties ir jāpārtrauc jebkāda militāra agresija un jāsāk sarunas dažādos daudzpusējos formātos.

Svarīgi tas, ka Baltija un Polija šajos jautājumos ir vienota,” uzsvēra Krapāne.

Kā vēstīts, sestdien Latvijas augstākās amatpersonas izplatīja kopīgu paziņojumu, kurā nosodīti jebkuri Krievijas mēģinājumi apdraudēt Ukrainas valstisko suverenitāti ar militāras agresijas palīdzību.

Kā iepriekš vēstīts, kopš Krievijas parlamentā dotās atļaujas izvietot Ukrainā Krievijas karaspēku, Ukrainas armija atrodas paaugstinātā kaujas gatavībā. Prezidenta pienākumu izpildītājs Oleksandrs Turčinovs licis pastiprināti apsargāt lidostas, atomelektrostacijas un citus militāra uzbrukuma gadījumā stratēģiski svarīgus mērķus. Ukrainas Nacionālā drošības padome izsludinājusi valstī vispārēju mobilizāciju un slēgusi gaisa telpu militārajai aviācijai.

"Šis nav veids, kā civilizētajā pasaulē 21.gadsimtā risina konfliktus. Ukrainā ir izlijis pietiekami daudz asiņu, lai apstātos un pārdomātu, kā tālāk risināt jautājumus, nevis sacenstos ar bruņotu spēku un to izmantotu pret otru valsti,” iepriekš Valsts prezidenta Andra Bērziņa viedokli citēja Līga Krapāne.

Sestdienas vakarā Ukrainas Ārlietu ministrija vērsusies pie NATO ar lūgumu izmantot visas iespējas, lai palīdzētu Ukrainai aizsargāt tās teritoriālo suverenitāti. Tikmēr Krievijas prezidents vēl nav pieņēmis lēmumu par bruņotu intervenci kaimiņvalstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti