Panorāma

Kariņš ar Merkeli pārrunā Baltkrievijas situāciju

Panorāma

Panorāma

Uz Polijas-Baltkrievijas robežas turpinās migrantu krīze

Polija un Baltkrievija viena otru vaino cietsirdīgā attieksmē pret migrantiem

Polijas robežsargiem un karavīriem pagaidām izdodas kontrolēt situāciju pie robežas ar Baltkrieviju, lai gan aizvadītajā naktī divām migrantu grupām izdevās iekļūt Polijas teritorijā.

LTV korespondente Odita Krenberga ziņo no Polijas un Baltkrievijas robežas.

Viņa ieradusies Polijas pierobežā netālu no Krinkiem, dažus kilometrus tālāk Baltkrievijas pusē ir viena no tām vietām, kur migrantiem izdevās šķērsot Eiropas Savienības robežu un iekļūt Polijas teritorijā. Polijas varasiestādes ziņo, ka robežpārkāpējus ir izdevies noķert.

Bet arī vēlāk ir notikuši citi gadījumi, kad citas grupas atkal un atkal mēģina pārvarēt gar Polijas robežu nostieptos dzeloņstiepļu pinumus.

Vardarbība pret migrantiem

Polija un Baltkrievija tikmēr viena otru vaino cietsirdīgā attieksmē pret migrantiem.

Polijas Aizsardzības ministrija izplatījusi video, kā baltkrievu robežsargi uzmana migrantus cieši pie paša žoga un šajā video izklausās, ka tiek izšauts šāviens, it kā ar nolūku iebiedēt viņus un likt doties pāri uz Poliju.

Savukārt Baltkrievijas robežsardzes izplatītajā video redzami savainoti migranti, un Polijai tiek pārmests, ka tā ar vardarbību vēršas pret migrantiem.

"Līdz ar fizisku vardarbību un asaru gāzes izmantošanu, kad migranti mēģina šķērsot robežu, Polijas karaspēks izmanto arī kaujas ieročus un šauj pāri galvām. Pēdējie notikumi liecina, ka Polijas drošības spēki neierobežo savus līdzekļus, arvien vardarbīgāk sitot migrantus un viņus izstumjot no savas teritorijas,” apgalvo Baltkrievijas robežsardzes pārstāvis Antons Bučkovskis.

Polija par krīzes pasūtītāju uzskata Putinu

Diemžēl pārliecināties, kas patiesībā notiek robežzonā, un uzklausīt tur esošo cilvēku viedokļus nav iespējams, jo varas iestādes, aizbildinoties ar ārkārtējo situāciju, žurnālistus nelaiž tālāk par kontrolpunktiem.

Polijas premjers Mateušs Moraveckis paziņojis, ka atbildība par migrantu krīzes organizēšanu gulstas uz Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, bet Baltkrievija un Aleksandrs Lukašenko ir tikai izpildītājs, pasūtītājs atrodas Maskavā.

Polijas premjera ieskatā migrantu krīzes radīšana ir viens no veidiem, kā Krievija cenšas destabilizēt šo reģionu, kas padomju laikā atradās Maskavas kontrolē.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu.

Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu un sola palīdzēt stiprināt ES ārējo robežu.

Latvijas valdība no 11. augusta izsludinājusi ārkārtējo situāciju pierobežā ar Baltkrieviju, vēlāk to pagarināja līdz līdz 10. februārim. Latvija arī plāno pasteidzināt Latvijas–Baltkrievijas robežas infrastruktūras izbūvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt