Polijā tomēr nebūs cietumsoda par tās apvainošanu nacistu noziegumos

Polija trešdien, 27. jūnijā, grozīja iepriekš Izraēlas asi kritizēto holokausta likumprojektu, kas paredzēja cietumsodu par apgalvojumiem, ka Polija, tās valdība vai Polijas tauta ir atbildīgi par nacistu kara noziegumiem, raksta AFP.

Sākotnēji likumprojekts paredzēja, ka par šādiem apgalvojumiem var saņemt līdz pat triju gadu ilgu cietumsodu. Šādu likumprojektu janvāra beigās pārliecinoši apstiprināja Polijas parlamenta apakšpalāta Seims.

Savukārt trešdien Polijas premjers Mateušs Moraveckis negaidīti piedāvāja grozīt likumprojektu, norādot, ka varbūtība piespriest cietumsodu “ir radījusi tik daudz pretrunu, ka tās jau ir kļuvušas neproduktīvas”.

Paredzams, ka jau trešdien Polijas Senāts apstiprinās premjera ieteiktās pārmaiņas. Pēc tam likumprojekts nonāks Polijas prezidenta vērtēšanā.

Likumprojekts iepriekš paredzēja cietumsodu par to, ja “Polijas nācija vai valsts tiek padarīta atbildīga vai līdzatbildīga par Trešā Reiha kriminālnoziegumiem”. Polija norādīja, ka šādu grozījumu mērķis ir atturēt kļūdainu Polijas apvainošanu par nacistu noziegumiem. Īpaša uzmanība bija pievērsta frāzei “poļu nāves nometnes”,  par ko arī draudēja cietumsods. Polija šādi reaģēja uz ārzemju medijos un citviet izskanējušo, ka Aušvica un citas Polijas teritorijā esošās nometnes bija Polijas un poļu ierīkotas.

Tomēr šī iniciatīva izraisīja asu Izraēlas reakciju. Tā pauda, ka Polija cenšas pārrakstīt vēsturi un attaisnot tos poļus, kas individuāli piedalījās ebreju slepkavošanā Otrajā pasaules karā.

Vācija okupēja Poliju 1939. gadā, un Polija zaudēja sešus miljonus iedzīvotāju, no kuriem trīs miljoni bija ebreji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti