Polijā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas

Polijā svētdien, 28. jūnijā, notiek prezidenta vēlēšanas. Tās sākotnēji bija paredzētas maija sākumā, taču pēdējā brīdī tika atliktas koronavīrusa pandēmijas dēļ. Vēlēšanās par favorītu tiek uzskatīts pašreizējais konservatīvais prezidents Andžejs Duda, kuram sīvu pretestību izrāda liberālais Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis.

Polijā svētdien notiek prezidenta vēlēšanasUģis Lībietis

  Dažādu sociālo pabalstu saglabāšana, koncentrēšanās uz tradicionālajām vērtībām, vēršanās pret seksuālajām minoritātēm, diezgan veiksmīgā cīņa ar koronavīrusu un drošības garantijas no Amerikas Savienotajām Valstīm – tie ir galvenie priekšvēlēšanu saukļi, kuri nodrošināja pārliecinošu Polijas prezidenta Andžeja Dudas popularitāti, īpaši pirms maijā sākotnēji paredzētajām vēlēšanām.

  Tagad Dudas popularitāte ir nedaudz kritusies, Varšavas mēram Rafalam Tšaskovskim pretī liekot solījumus saglabāt pašreiz valdošās partijas “Likums un taisnīgums” ieviestos pabalstus, vienlaicīgi solot uzlabot arī attiecības ar Eiropas Savienību, kā arī cīnīties par izdevīgākiem nosacījumiem Polijai nākamajā Eiropas daudzgadu budžetā.

  Galvenais neatbildētais šo vēlēšanu jautājums ir – vai Andžejam Dudam izdosies uzvarēt parlamenta vēlēšanu pirmajā kārtā? Dudas popularitātes reitings vēlēšanu priekšvakarā ir nedaudz virs 40 procentiem, un tas nozīmē, ka uzvarai varētu būt nepieciešama otrā balsošanas kārta.

  Lai arī par Rafalu Tšaskovski pirmajā kārtā gatavi balsot aptuveni 30 procenti vēlētāju, atsevišķas aptaujas otrajā kārtā viņam prognozē pat uzvaru ar dažu procentu pārsvaru.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti