Polijā notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Polijā šodien notiks prezidenta vēlēšanu otrā kārta. Tajā par valsts vadītāja posteni cīnīsies pirmajā kārtā uzvarējušais pašreizējais valsts vadītājs Andžejs Duda un Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka abiem kandidātiem ir gandrīz vienādas izredzes uzvarēt.

Polijā notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārtaUģis Lībietis

  Lai arī pirmajā vēlēšanu kārtā konservatīvais prezidents Andžejs Duda uzvarēja liberālo Varšavas mēru Rafalu Tšaskovski, apsteidzot viņu par aptuveni 12 procentiem balsu, šīsdienas balsojuma iznākumu prognozēt ir ļoti grūti. Laikā pirms Otrās kārtas publiskotās vēlētāju aptaujas uzvaru solīja te vienam, te otram pretendentam, turklāt ar minimālu balsu pārsvaru.

  Kā norāda komentētāji, šajās vēlēšanās ir cīņa gan starp konservatīvajām un liberālajām vērtībām, gan starp Dudam simpatizējošajiem lauku iedzīvotājiem un Tšaskovski atbalstošajiem pilsētniekiem.

  Pašreizējais prezidents, kura popularitāte pēdējos mēnešos tomēr ir pakāpeniski mazinājusies, apelē pie poļu kristīgajām vērtībām un iestājas pret, pēc viņa vārdiem, seksuālo minoritāšu ideoloģiju. Tāpat viņš norādījis uz Vācijas iejaukšanos Polijas iekšējās lietās, savukārt prezidentu atbalstošā valdošā partija “Likums un taisnīgums” valsts medijos apsūdz Tšaskovski plānos pārdot Poliju ebreju interesēm.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti