Polijā konstatēta govju trakuma slimība

Polijā konstatēts govju trakuma slimības jeb liellopu sūkļveida encefalopātijas (BSE) atipisks gadījums. Tas konstatēts pirms divām nedēļām rutīnas pārbaudes laikā valsts dienvidrietumos, Čehijas un Vācijas robežu tuvumā. Valsts galvenais veterinārārsts apgalvo, ka šis izolētais gadījums nav radījis risku cilvēku veselībai, un slimā govs ir iemidzināta.

"Saskaņā ar Pasaules dzīvnieku veselības organizācijas datiem, BSE atipiskā formā, kāda konstatēta Polijā, neietekmē Polijas kā valsts ar nenozīmīgu BSE risku statusu," paziņojis Polijas galvenais veterinārāsts Kšištofs Nemčuks.

Ar govju trakuma slimību sirgstošu lopu gaļas lietošana cilvēku uzturā var izraisīt neiroveģetatīvu slimību – Kreicfelda-Jakoba slimību, kas cilvēkiem var būt nāvējoša. BSE konstatēšana liellopiem Lielbritānijā 1996. gadā pamudināja Eiropas Savienību noteikt Lielbritānijas liellopu gaļas un tās produktu embargo. Tas Eiropā atcelts 1999. gadā.

Polijā šobrīd atrodas arī Eiropas Komisijas inspektori, lai pārbaudītu ziņas par to, ka kādā Polijas lopkautuvē kauti slimi lopi, bet gaļa pārdota cilvēku patēriņam un pat eksportēta uz daudzām Eiropas valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti