Polija iegādāsies papildu ASV tankus «Abrams»

Polija no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) iegādāsies vēl 116 tankus "Abrams". Amatpersonas uzsvērušas, ka armijas modernizācija ir reāls un efektīvs veids, kā atturēt agresorus. 

Līgumu, kura vērtība ir  1,4 miljardi ASV dolāru, militārajā bāzē netālu no galvaspilsētas Varšavas apstiprināja Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks. Polijas bruņoto spēku prasībām piemēroti tanki, kā arī pavadošā tehnika tiks piegādāta jau sākot ar šo gadu. 

Ceremonijā piedalījās arī  ASV misijas Polijā pārstāvis Daniels Lotons, kurš uzsvēra, ka militārās tehnikas piegāde nav tikai komercdarījums, tā esot daļa no prezidenta Džo Baidena solījuma un steidzama Polijas militāro vajadzību nodrošināšana. 

Savukārt Polijas amatpersonas norādīja, ka viņa valsts ir pirmā ASV sabiedrotā Eiropā, kas saņem šādu tehniku.

Jāatgādina, ka pagājušā gada aprīlī jau tika parakstīts līgums par modernākas "Abrams" tanku versijas piegādi Varšavai. Tā 250 tankus saņems 2025. un 2026. gadā.

Polija ir stingri apņēmusies izveidot stiprāko sauszemes spēku armiju Eiropā, lai atturētu Krieviju no domas, ka krievu karaspēks arī Polijā varētu sarīkot kādu "speciālo militāro operāciju".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti