Polijā demonstrantus ielās izved priekšlikumi par abortu aizliegšanu

Daudzās Polijas pilsētās 15.maijā plānojuši tūkstošiem cilvēku iziet ielās, lai paustu savu viedokli par valdības ierosinājumu pastiprināt jau tā stingros noteikumus abortu veikšanai. Ierosinājumi paredz pilnībā aizliegt abortus, taču šīs iniciatīvas pretinieki norāda, ka sievietēm tiktu liegtas tiesības izvēlēties.

Kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma Polijā spēkā ir vieni no bargākajiem noteikumiem abortu veikšanai Eiropā. Aborts ir atļauts tikai gadījumos, ja grūtniecība apdraud mātes veselību, ja grūtniecība iestājusies izvarošanas vai incesta gadījumā, vai arī ja auglis ir nopietni bojāts.

Vairākas nevalstiskās organizācijas nesen savāca 100 tūkstošus parakstu, prasot abortus aizliegt pilnībā. 90. gadu sākumā ieviestos noteikumus “Stop abortiem” kampaņa uzskata par kompromisu starp politiķiem un baznīcu. Šādu iniciatīvu atbalstījusi gan katoļu baznīca, gan arī valdošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums”.

Ierosinājums pilnībā aizliegt abortus ir izsaucis arī pretreakciju, cilvēkiem izejot ielās un pieprasot garantēt sievietēm izvēles tiesības. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka vairums iedzīvotāju tomēr ir pret pilnīgu abortu aizliegumu. Tā, piemēram, vairāk nekā 80  procenti poļu atbalstītu abortus gadījumos, ja sievietes dzīvība ir apdraudēta.

Pašlaik Eiropā ir tikai viena valsts, kurā aborti ir aizliegti pilnībā, un tā ir Malta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti