Polijā darbaspēka trūkumu grib risināt ar filipīniešu piesaistīšanu

Polijai var būt nepieciešams piesaistīt filipīniešu strādājošos, lai aizpildītu vietējā darbaspēka iztrūkumu, kas nodara kaitējumu vietējai ekonomikai. Par to paziņojušas Polijas Darba ministrijas amatpersonas. Lai arī Polija tradicionāli iebilst pret migrantu piesaistīšanu, Poliju ar Filipīnām vienojot kulturālas saiknes. 

Kā liecina jaunākās analītiķu prognozes, līdz 2030.gadam Polijā var rasties aptuveni četru miljonu strādājošo iztrūkums. Tas galvenokārt saistīts ar vietējā darbaspēka izceļošanu uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī zemo dzimstības līmeni. 

Polijas valdība vēlas filipīniešu viesstrādniekusUģis Lībietis

  Polijas labēji noskaņotā konservatīvā valdība ir pazīstama ar visai aso pretestību Eiropas Savienības īstenotajai migrantu uzņemšanas politikai. Taču tagad, arvien asāk izjūtot vietējā darbaspēka trūkumu, risinājums tiek meklēts ārpus Eiropas robežām. Polijas darba lietu ministra vietnieks Staņislavs Šveds paziņoja, ka līdz rudenim plānots noslēgt vismaz sākotnējo vienošanos ar Filipīnu valdību par kvalificētu darbinieku uzņemšanu. Īpaši liels pieprasījums esot pēc kvalificēties darbiniekiem informāciju tehnoloģiju jomā, medicīnā un būvniecības sektorā.

  Ministrijas pārstāvis norādījis, ka Polija un Filipīnas ir katoļu valstis, tāpēc daudzas kultūras vērtības tām ir līdzīgas. Pašlaik darbaspēka iztrūkumu Polijā galvenokārt aizpilda ieceļotāji no Ukrainas – valstī jau strādā aptuveni miljons ukraiņu, un tuvāko gadu laikā šis skaitlis var palielināties vēl par 300 tūkstošiem. Bet tikmēr Filipīnas tiek uzskatītas par vienu no pasaulē lielākajām darbaspēka eksportētājām, miljoniem cilvēku strādājot ārvalstīs un nosūtot uz mājām miljardiem dolāru.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti