Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kurmenē sākusies atdzimšana

Polijā notiek prezidenta vēlēšanas

Polijā cīņu par prezidenta krēslu turpinās Duda un Tšaskovskis

Polijas prezidents Andžejs Duda veiksmīgi pārvarējis pirmo prezidenta vēlēšanu kārtu ar aptuveni 44% atbalstu. Tā kā liberāli noskaņotais Varšavas mērs Rafals Tšaskovskis ieguvis aptuveni 30% vēlētāju atbalsta, 12. jūlijā abi kandidāti atkārtoti cīnīsies par vēlētāju simpātijām.

Pirmajā prezidenta vēlēšanu kārtā piedalījās 11 kandidātu, taču neviens nesaņēma tik lielu atbalstu kā Duda un Tšaskovskis. Trešais pēc iegūto balsu skaita palika neatkarīgais kandidāts Šimons Holovnija ar aptuveni 14% balsu.

Aptaujas liecina, ka Dudam un Tšaskovskim ir līdzīgas iespējas uzvarēt.

Abu kandidātu politika un Polijas nākotnes redzējums būtiski atšķiras. Pašreizējais prezidents, kurš amatā bija piecus gadus, aizstāv konservatīvu politiku un tradicionālas vērtības. Viņu atbalsta valdošā nacionāli konservatīvā partija "Likums un taisnīgums".

"Mērķis ir vienots. Mērķis ir stipra, droša Polija. Polija, kurai ir pašcieņa un kurā cilvēki jūtas tā, ka viņus pārstāv ar cieņu. Polija, kurai savas intereses ir nozīmīgākās," norādīja pašreizējais Polijas prezidents Andžejs Duda.

Tšaskovskis sola uzlabot attiecības ar Eiropas Savienību, kas pēdējos gados pasliktinājušās dažādu strīdu dēļ. Varšavas mērs atšķirībā no Dudas atbalsta viendzimuma partnerattiecību reģistrēšanu, kā arī ir pret abortu regulējuma pastiprināšanu.

"Tā būs izvēle starp atvērtu Poliju un Poliju, kas diemžēl meklē ienaidnieku kopā ar prezidentu, kurš joprojām šķeļ sabiedrību. Tā būs izvēle starp tiem, kuri respektē sieviešu tiesības, un tiem, kas to nedara," uzsvēra Varšavas mērs, prezidenta amata kandidāts Rafals Tšaskovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti