Polijā atjaunots naftas vada «Družba» bojātais posms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Polijas cauruļvadu operatora "Pern" tehniskais dienests atjaunojis naftas vada "Družba", kas savieno Krieviju un Eiropu, bojātā posma funkcionalitāti, pavēstīja uzņēmums. Iepriekš šajā posmā bija konstatēta noplūde.

Naftas sūknēšana šajā cauruļvada atzarā ir atjaunota. Noplūdes iemesli vēl tiek skaidroti.

Kā ceturtdien atzina "Pern", nav pazīmju, kas liecinātu, ka naftas vadā "Družba" noplūdi būtu radījusi sabotāža.

"Pern" automatizācijas sistēmas 11. oktobra vakarā konstatēja naftas noplūdi vienā no divām "Družba" rietumu posma līnijām aptuveni 70 kilometru attālumā no Plockas. Uz notikuma vietu devās tehniskie darbinieki, ugunsdzēsēju brigāde, vides apkopes komandas un izmeklētāji.

Pa bojāto atzaru nafta tiek piegādāta Vācijai, kuras valdība trešdien apliecināja, ka, neskatoties uz noplūdes dēļ samazināto plūsmu, naftas piegādes Eiropas lielākajai ekonomikai tiek nodrošinātas.

Lai gan Eiropas Savienība cenšas atteikties no Krievijas energoresursiem un uzkrāt dabasgāzi gaidāmās ziemas vajadzībām, tā vēl joprojām iepērk Krievijas naftu.

Pagājušajā mēnesī pagaidām neizskaidrotā incidentā, ko Eiropas valstis dēvē par sabotāžu, tika sabojāti Krieviju un Vāciju savienojošie gāzesvadi "Nord Stream 1" un "Nord Stream 2", kuri tobrīd nedarbojās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti