Policijas suņu ekipējumam ASV pievienotas kameras

Policijas suņi vienmēr ir palīdzējuši cilvēkiem ar savu aso redzi un ožu. Taču tagad ASV policijas suņu ekipējumam ir pievienotas arī kameras. To mērķis ir palīdzēt kinologiem redzēt notiekošo no suņu skatupunkta, kā arī labāk paredzēt dažādas situācijas.

Policijas suņa Jasko acis un deguns ir ļoti svarīgas likumsargu darbā Portlendā Oregonas štatā. Taču tagad viņš darbā ir ieguvis sava veida palīgu. Kinologi saka, ka tagad ir iespējams redzēt, kur suns dodas, vai viņš sevi neapdraud.

Kamera, kas piestiprināta suņa mugurai, translē video uz monitoru, kas atrodas kādā citā vietā.

"Reizēm ir gadījumi, kad tuvā distancē nākas saskarties ar bruņotiem noziedzniekiem. Šādi - ar suņa un kameras palīdzību - mēs varam iegūt informāciju no attāluma, tādējādi pieņemt labākus lēmumus situācijas atrisināšanai," atzina kinologs Šons Gors.

Kameras uz suņu mugurām jau ir palīdzējušas atrisināt vairākas nozīmīgas lietas. Tā, piemēram, 2013.gadā izmeklētāji ar suņa palīdzību atrada kādu zagli, kurš ilgstoši slēpās mājas bēniņos.

Finansējums kameru iegādei tiek iegūts, izmantojot naudu, kas atsavināta no dažādām narkotiku tirdzniecības lietām.

Kinologi norāda, ka zināt un pašiem redzēt, ko aizdomās turētais dara, tajā pašā laikā atrodoties kaut kur citur, ir ļoti svarīgi - tas ļauj izpētīt apkārtni un veikt aizturēšanas operāciju jau daudz drošākos apstākļos.

Kameras suņiem netraucē un nodrošina daudz drošāku darbu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti