Policija: Katalonijas uzbrukumus plānoja 12 teroristu grupa

Spānijas policija uzskata, ka uzbrukumus Katalonijā plānoja teroristu šūniņā, kurā bija 12 cilvēki. Piecus uzbrucējus policija nošāva, četri ir aizturēti, un policija turpina meklēt Musu Ukabiru, kurš, iespējams, bija pie stūres busiņam, kas ietriecās cilvēkos Barselonā, ziņo “El Pais”.  

Piektdien policija paziņoja, ka kopumā saistība ar teroristu uzbrukumiem ir aizturēti četri cilvēki. Taču neviens no aizturētajiem nevadīja automašīnu, kas iebrauca cilvēkos Barselonā.

Viens no aizturētajiem ir 28 gadus vecais marokānis Driss Ukabirs. Policija pašlaik izmeklē versiju, ka pie Barselonas uzbrukumā automašīnu vadīja Drisa jaunākais brālis, 17 gadus vecais Musa Ukabirs, kuru policija turpina meklēt.

Policija pieļauj, ka Musa Ukabiru varētu būt nozadzis sava vecākā brāļa Drisa dokumentus un izmantojis tos, lai noīrētu divus mikroautobusus. Viens no tiem tika izmantots uzbrukumā ceturtdienas vakarā Barselonas gājēju bulvārī. Savukārt otrais ir bijis nepieciešams, lai aizbrauktu no pilsētas centra, un tas ir atrasts nedaudz vēlāk 70 kilometru attālumā no Barselonas.

Driss Ukabirs pats pieteicās policijā, atsaucoties uz medijos izplatīto informāciju par viņa meklēšanu. Policija pieļauj, ka viņš nav iesaistīts uzbrukumā.

Policija neatklāj, vai tieši meklēšanā izsludinātais Ukabirs ir bijis mikroautobusa šoferis. Tiek pat pieļauts, ka šoferis varētu būt starp pieciem Kambrilsā nogalinātajiem teroristiem.

Tāpat policija uzskata, ka naktī uz ceturtdienu Tarragonā notikušais sprādziens, kurā gājis bojā viens cilvēks un septiņi tika ievainoti, saistīts ar Katalonijas uzbrukumiem. Sākotnēji tika izvirzīta versija, ka noticis gāzes sprādziens, taču tagad policija saista šo sprādzienu ar teroristiem. Viens no ievainotajiem ir aizturēts. 

Visvairāk ievainojumus guva ugunsdzēsēji un policisti, kas, ieradušies notikuma vietā, cieta vēl vienā sprādzienā, kas izcēlās ēkā uzkrātās gāzes izplūdes dēļ.  Piektdien vietējā policija paziņoja, ka tieši tur vairākus mēnešus tika plānoti abi uzbrukumi un tika izgatavotas pašdarinātās sprāgstvielas.

Teroristu uzbrukumā Barselonā ir gājuši bojā 13 cilvēki un vēl aptuveni 100 ir cietuši. Atbildību par notikušo ir uzņēmusies teroristiskā organizācijas “Daīš” jeb “Islāma valsts”. Policija pagaidām nav apstiprinājusi, vai uzbrucēji patiešām pieder šai teroristu organizācijai.

Traģiskie notikumi Barselonas centrā sākās ap pieciem vakarā pēc vietējā laika. Baltais mikroautobuss ir iebraucis uz populārā gājēju bulvāra ar nosaukumu La Rambla un lielā ātrumā notrieca vairākus cilvēkus.

Aculiecinieki stāstīja, ka mikroautobuss ir nobraucis vairākus simtus metru, apzināti griežoties no vienas ielas malas pie otras, lai aizķertu pēc iespējas vairāk kājāmgājēju.

“Mazais, baltais busiņš veica zigzaga kustības. Policija steidzās tam pakaļ. Sākumā domāju, ka tā ir autoavārija, bet cilvēki kliedza “terorakts”. Redzēju daudzus ievainotos – sieviete gulēja uz zemes asinīs,” stāstīja aculiecinieks Oskars Kano.

 

Policija uzreiz spējusi aizturēt divus vīriešus.  Viens no viņiem nāk no Marokas, bet otrs no Melilas, kas ir Spānijas anklāvs Ziemeļāfrikā.

Vēlāk naktī netālu kūrortpilsētā Kambrilsā policija ir nošāvusi vēl piecus teroristus. Viņu uzbrukuma rezultātā gājusi bojā kāda sieviete.

Netālu no apšaudes vietas atradās arī kūrortpilsētas iedzīvotājs Markels Artabe. Viņš stāstīja, ka vispirms ieraudzīju mirušo ārzemnieku, kurš gulēja uz zemes un viņa draugi sauca pēc palīdzības.

“Tomēr man liekas, ka viņam lode bija trāpījusi galvā. Bet pēc tam, kādus 20-30 metrus tālāk es ieraudzīju vēl divus cilvēkus. Viņi arī bija miruši. Mēs nodomājām, ka viņi ir teroristi, jo viņiem virsū bija kaut kas līdzīgs jostām ar spridzekļiem. Tādēļ mēs, protams, kļuvām satraukti,” stāstīja Artabe.

Piektdien Spānijā karogi izkārti pusmastā - valstī izsludinātas trīs dienu sēras.  Barselonā desmitiem tūkstošu cilvēku vienojas klusuma brīdī, pieminot teroraktus, kuros ievainoti un nogalināti 34 pasaules valstu pilsoņi. 

Barselonā piemin terorakta upurus: 

Barselona ir kārtējā lielā Eiropas pilsēta, kas kritusi par mērķi teroraktam, kurā par ieroci izmantots transportlīdzeklis.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti