Policija: Katalonijas teroristi gatavojuši bumbas no 120 gāzes baloniem

Šonedēļ Spānijā divus uzbrukumus sarīkojuši teroristu grupa bija savākusi 120 gāzes balonus, ar kuriem bija plānojusi sarīkot lielāku teroraktu. Tomēr viņu plānus izjauca sprādziens mājā, kas tika izmantot sprāgstvielu sagatavošanai. Par to svētdien, 20.augustā,  paziņoja Spānijas policija.

Mediji vēsta, ka viens no mērķiem bijusi Barselonas pazīstamā Gaudi projektētā Svētās ģimenes baznīca. Šajā baznīcā svētdien notika ceturtdien notikušo uzbrukumu upuru piemiņas dievkalpojums. Tikmēr viens no džihādistiem joprojām tiek meklēts.  

Ceturtdien Spānijā divus uzbrukumus sarīkojusī džihādistu grupa bija gatavojusi daudz plašākus teroraktus. Šim nolūkam viņi bija savākuši aptuveni 120 gāzes balonus, kas atrasti mājā Alkanarā, nelielā pilsētā aptuveni 200 kilometrus no Barselonas.

Policija uzskata, ka teroristu šūniņa šo māju izmantoja kā laboratoriju bumbu sagatavošanai.

Šī māja uzsprāga trešdien, 16.augustā, naktī, dienu pirms ceturtdienas teroraktiem, nogalinot divus tajā esošu cilvēkus, kas vēl nav identificēti. Sākotnēji varasiestādes uzskatīja, ka runa ir vienkārši par gāzes noplūdi. Taču, turpinoties izmeklēšanai, kļuvis skaidrs, ka iemesls bija sprāgstvielu gatavošana.

Acīmredzot džihādisti paši nejauši detonēja spridzekļus, tas izjauca teroristu sākotnējos plānus, un viņiem nācās improvizēt. Dienu pēc sprādziena viņi ar autofurgonu iebrauca tūristu pūlī Barselonā, bet vēlāk Kambrilsā, nogalinot 14, bet ievainojot vairāk nekā simts cilvēkus.

Izmeklētāji uzskata, ka teroristu grupa sešus mēnešu plānoja teroraktu, lai ar gāzes baloniem piekrautu trīs autofurgonus un sarīkotu vienu vai vairākus uzbrukumus Barselonā,  paziņoja Katalonijas reģiona policijas priekšnieks Žuzeps Luiss Trapero.

Spānijas mediji vēsta, ka viens no teroristu mērķiem šādam uzbrukuma bijis viens no Barselonas simboliem, slavenā arhitekta Antonio Gaudi projektētā “Sagrada Familia” jeb Svētās Ģimenes baznīca. Pie tās allaž atrodami tūristu pūļi.

Šajā baznīcā svētdien notika teroraktu upuru piemiņas dievkalpojums, kurā piedalījās Spānijas karaliskā ģimene, premjerministrs Marjano Rahojs un citas valsts augstākās amatpersonas.

Spāņu mediji arī vēsta, ka uzsprāgušās mājas drupās Alkanarā atrastas tās pašas sprāgstvielas pēdas, kas izmantota arī iepriekš notikušajos džihādistu teroraktos citur Eiropā, tostarp Parīzē, Briselē un Londonā.

Spānijas policija svētdien arī apstiprināja, ka teroristu šūniņa sastāvēja no 12 cilvēkiem, daudzi no kuriem bijuši marokāņi. Iepriekš varasiestādes bija paziņojošas, ka šī šūniņa ir pilnībā iznīcināta – visi džihādisti vai nu nogalināti vai aizturēti, izņemot vienu.

Policija joprojām intensīvi meklē 22 gadus veco Marokā dzimušo Junesu Abujākubu. Tiek uzskatīts, ka viņš sēdēja pie stūres autofurgonam, kas ietriecās tūristu pūļos Barselonā. Policija neizslēdz, ka viņam varētu būt izdevies šķērsot robežu un aizbēgt uz Franciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti