Plūdi Krievijas austrumos var kļūt vēl plašāki

Krievijas Tālajos austrumos nerimstas plašie plūdi, kuru dēļ cietuši desmitiem tūkstoši cilvēku. Meteorologi brīdina, ka ļaunākais vēl nav garām. Ūdens līmenis Amūras upē nākamnedēļ var paaugstināties vēl vairāk, un plūdi varētu beigties tikai septembra beigās. Varas iestādes aprēķinājušas, ka lietavu izraisītās dabas katastrofas nodarītie zaudējumi būs rekordlieli, un var pārsniegt 30 miljardus rubļu. Tikmēr Krievijas mediji ziņo, ka vietējiem iedzīvotājiem draudus rada ne tikai plūdi, bet arī lāči.

Krievijas Tālo austrumu reģionos turpinās ārkārtas situācija, kuru pēdējās nedēļās izraisījuši plaši plūdi, kādi nav pieredzēti kopš 19. gadsimta nogales, kad tika uzsākti regulāri novērojumi. Lietavu dēļ Amūras upes pārplūšanas radītie plūdi skāruši Jakutijas ziemeļu daļu, Primorsku, Habarovsku, Amūru. Uz reģionu ir nosūtīti armijas spēki.

Desmitiem tūkstošu cilvēku nācies evakuēt, gandrīz 10 000 mājokļu bojāti vismaz 180 dažādās pilsētās, kopējais cietušo skaits pārsniedz 100 000. Smagi cietusi arī infrastruktūra. Transporta ministrija ziņo, ka pilnībā iznīcināti 280 km ceļu un 71 tilts. Turklāt, būtiski cietuši arī sējumi - aprēķini liecina, ka gandrīz puse no tiem. Pārtikas cenas reģionā esot pieaugušas par vairāk nekā desmito daļu. Piemēram, olu cena pagājušajā nedēļā augusi par 17%, vēsta Lauksaimniecības ministrija.

Kaimiņvalsts mediji ziņo, ka ūdens līmenis Amūras upē Habarovskā ceturtdien sasniedzis 7,6 metrus, taču meteorologi brīdina, ka situācija draud pasliktināties vēl vairāk. Viņu prognozes liecina, ka nākamās nedēļas sākumā ūdens līmenis var paaugstināties jau līdz 8 metriem, bet sliktākajā gadījumā pat tuvoties 9 metru atzīmei.

Ārkārtas gadījumu ministrijas sākotnējie aprēķini liecina, ka nodarītie zaudējumi var pārsniegt 30 miljardus rubļu jeb aptuveni 490 miljonus latu. Tas ir jūtami vairāk nekā pērnie postošo plūdu radītie zaudējumi Krievijas dienvidos Krasnodaras novadā, kad bojā gāja vismaz 170 cilvēku.

Lai novērtētu situāciju uz vietas, ceturtdien Tālos austrumus apmeklēja prezidents Vladimirs Putins. Viņš uzdevis izveidot valdības komisiju plūdu seku likvidēšanai, tostarp nolemt par izmaksājamo kompensāciju apmēru. Putins arī Krievijas Federācijas Izmeklēšanas komiteju aicinājis pārbaudīt vietējo amatpersonu darbību plūdu laikā. Balstoties uz ekspertu secinājumiem un vietējo iedzīvotāju sūdzībām, ir aizdomas, ka viņi ne vienmēr rīkojušies saskaņā ar likumdošanu, turklāt ir jautājumi arī par jau piešķirtās palīdzības izlietojumu, kas sasniegusi vairāk nekā trīs miljardus rubļu.

Balstoties uz Krievijas mediju ziņoto, vietējiem iedzīvotājiem jāsaskaras arī ar vēl vienām plūdu izraisītām briesmām, proti, izsalkušiem lāčiem. Viņi kļuvuši agresīvāki un vairs tik ļoti nebaidās tuvoties ciematiem, jo dabas katastrofa iznīcinājusi dabiskos pārtikas avotus, ziņo vietējā policija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti