Pusdiena

Lavrovam un Mogerīni domstarpības Sīrijas jautājumā

Pusdiena

Pusdiena 13.07.2017

Skandāls par Trampa dēla tikšanos ar krievu juristi vēršas plašumā

Skandāls par Trampa dēla tikšanos ar krievu juristi vēršas plašumā

Plašumā vēršas skandāls par ASV prezidenta Donalda Trampa dēla tikšanos ar krievu juristi, cenšoties iegūt informāciju, kas varētu kaitēt demokrātu partijas kandidātei Hilarijai Klintonei. Donalds Tramps jaunākais ir publiskojis elektroniskā pasta saraksti, kurā runāts par tikšanās rīkošanu.

Pati krievu juriste Natālija Veseļņitska paziņojusi, ka tikšanās mērķis bijis pavisam cits un arī Trampa kampaņai nav sniegta to interesējošā informācija. Tikmēr Demokrātu partijas pārstāvji un žurnālisti norāda, ka tieši šādu iespējamo saikņu ar Krievijas pārstāvjiem dēļ pret prezidenta Trampa administrāciju ir uzsāktas vairākas izmeklēšanas. 

Tramps jaunākais tikšanos nenoliedz

Šīs nedēļas sākumā atklātībā nonāca informācija par ASV prezidenta Trampa dēla Donalda Trampa jaunākā, znota Džareda Kušnera un tā brīža prezidenta kampaņas vadītāja Pola Manaforta tikšanos ar krievu juristi Natāliju Veseļņitsku. Šī bija pirmā reize, kad oficiāli apstiprinājās Trampa kampaņas pārstāvju vēlme iegūt no Krievijas informāciju, kas varētu kaitēt Demokrātu partijas prezidenta amata kandidātes Hilarijas Klintones ievēlēšanai.

Donalds Tramps jaunākais šādu tikšanos nenoliedza, vien norādot, ka tās laikā nav iegūta pilnīgi nekāda svarīga informācija. Taču vēlāk, cenšoties vēl vairāk mazināt savu vainu, Tramps jaunākais publiskojis arī e-pastu saraksti, kurā runāts par tikšanās organizēšanu. Tajā Trampa kampaņai tiek solīta ļoti augsta līmeņa un ļoti jutīga informācija, kas esot daļa no Krievijas valdības atbalsta prezidenta kandidātam Trampam. Donalds Tramps jaunākais uz šādiem solījumiem atbildējis: "ja tas tā tiešām ir, tad tas man patīk!"

Trešdien, 12.jūlijā, savus komentārus par notikušo tikšanos sniegusi arī Natālija Veseļņitska. Intervijā televīzijas sabiedrībai NBC viņa paziņojusi, ka sākotnēji pat nav zinājusi, kurš ir noorganizējis šo tikšanos. Taču tagad atklājies, ka tikšanās rīkota ar mūziķa Emina Agalarova un britu publicista Roba Goldstouna palīdzību. Veseļņitska arī apgalvo, ka viņas rīcībā nav bijusi informācija, kuru vēlējusies dzirdēt otra puse.

"Es nezināju, kas ieradīsies uz šo tikšanos, izņemot to, ka man tika pateikts, ka ar mani ir gatavs tikties Donalds Tramps jaunākais.

Iespējams, ka viņi tik ļoti vēlējās iegūt informāciju, kas viņus interesēja, ka viņi dzirdēja tikai paši savas domas. Mani interesēja kas pilnīgi cits," atzina Veseļņitska.

Veseļņitska jau gadiem cenšas panākt tā dēvēta Magņitska akta atcelšanu, kas ievieš ekonomiskās sankcijas pret Krievijas amatpersonām, kuras apsūdzētas cilvēktiesību pārkāpumos, un tieši par sankcijām viņa arī esot vēlējusies runāt.

Juriste pieļauj, ka Trampa kampaņas pārstāvjus varētu būt interesējuši viņas iegūtie dati par kādu bijušo amerikāņu pilsoni, kura vadītā kompānija nav maksājusi nodokļus ne ASV, ne Krievijā, bet varētu būt sniegusi ziedojumus Demokrātu nacionālajam Kongresam. Tramps jaunākais esot uzdevis tikai vienu jautājumu: vai viņas rīcībā ir finansiāli dati, kas apstiprinātu ziedojumu nelikumīgu izcelsmi? Šādu datu juristes rīcībā neesot. Viņa arī kategoriski noliegusi savu saistību ar Krievijas valdības amatpersonām.

Raidsabiedrība CNN gan norāda, ka saikne ar Krievijas vadību varētu arī nebūt nemaz tik tāla, jo minētā dziedātāja Emina Agalarova tēvs Arass Agalarovs ir miljardieris un ietekmīgs nekustamo īpašumu attīstītājs Krievijā.

Prezidents neesot zinājis par sarunām

ASV prezidents Donalds Tramps nezināja par sava dēla tikšanos ar Kremlim pietuvinātu juristi, kura piedāvāja kompromātu par demokrātu finansēšanu no Krievijas. Tā uzsvēris Donalds Tramps juniors. Intervijā televīzijas kanālam “Fox” viņš arī skaidroja, ka tikšanās bija “izniekotas divdesmit minūtes” un tagad viņš būtu rīkojies citādāk.

Lai arī pats prezidents Tramps uzver, ka par šīm sarunām nav zinājis, politikas analītiķi norāda, ka viņa dēla un pietuvināto personu mēģinājumi iegūt informāciju no Krievijas puses tomēr kļūst arvien redzamāki. Un tieši šādu saikņu meklēšana ir pamatā vairākām uzsāktajām izmeklēšanām gan kongresā, gan īpašā prokurora birojā.

Senāta Demokrātu līderis Čaks Šūmers paziņojis, ka Donaldam Trampam jaunākajam būtu jāsniedz liecības Kongresā un pārkāpumu gadījumā prezidenta administrācija būtu jāsauc pie atbildības.

Kā norāda raidsabiedrība CNN, fakts, ka Donalds Tramps jaunākais vispār piekrita šādām sarunām, pierāda tikai visas Trampa kampaņas naivumu un politiskās pieredzes trūkumu, un pagaidām ir grūti teikt, kādu iespaidu tas atstās uz visu prezidenta administrāciju.

ASV priekšvēlēšanu kampaņu aizēnoja apsūdzības par Krievijas iejaukšanos ASV priekšvēlēšanu procesā, uzskatot, ka Kremļa interesēs bija panākt Trampa uzvaru pār Klintoni. Pašlaik saistībā ar iespējamo iejaukšanos tiek veikta izmeklēšana, kurā Trampa dēla sniegtā informācija var būt nozīmīga.

Pats Donalds Tramps par iespējamo Krievijas lomu ASV priekšvēlēšanu procesā runājis ļoti izvairīgi.

7 komentāri
Anonīms lietotājs 17890
Tas neveiklais brīdis, kad pats ASV prezidenta Donalda Trampa dēls atzīstas, ka ticies ar krievu juristi, lai iegūt informāciju, kas varētu kaitēt demokrātu partijas kandidātei Hilarijai Klintonei, apstiprinot Trampa un Kremļa saites, kā rezultātā kremlins (Anonīms lietotājs 17722) zaudē savu trauslo emocionālo līdzsvaru nosauc ASV prezidenta Donalda Trampa dēls atzīšanos par liberāļu uzpūstu skandālu un sāk žutlaini gānīties kā jau kremļa urlam pienākas :)))
Anonīms lietotājs 17722
Tas neveiklais brīdis, kad žultainais un naidpilnais liberasts, pederasts, pedofils un kanibāls (Anonīms lietotājs 17890), nespējot nekādi argumentēt savas murgainajās teorijas, kategoriski pieprasa argumentus no citiem komentētājiem. Iespējams, Anonīms lietotājs 17890 ir pārcietis lobotomijas operāciju un viņam ir izgriezti asociatīvās domāšanas centri, ko smadzenes konkrētajā gadījumā kompensē ar hiperaktīvu agresijas centru darbību, kas izpaužas nemotivētu un šizofrēnisku lēkmju veidā. :-)))
Anonīms lietotājs 17890
Tas neveiklais brīdis, kad žultainajiem un naidpilnajiem kremliniem (Anonīms lietotājs 17722) nav argumentu, lai paskaidrotu savus traģiski neloģiskos un stulbos apgalvojumus :)))
Anonīms lietotājs 17722
Anonīmajam lietotājam 17890 vajadzētu būt ļoti piesardzīgam attiecībā uz rīta kafiju, pēcpusdienas tēju un ēdienu visas dienas garumā, jo var izrādīties, ka tas viss ir saindēts ar indi, ar kuru viņš ir tik pārpilns. :-P
Anonīms lietotājs 17890
Saskaņā ar dažu kremlinu slima suņa loģiku, ASV prezidenta Donalda Trampa dēls, kurš atzinās, ka ir ticies ar krievu juristi, cenšoties iegūt informāciju, kas varētu kaitēt demokrātu partijas kandidātei Hilarijai Klintonei, ir.... ASV kreisā spārna liberālis, kurš grib uzpūst skandālu :)))
Anonīms lietotājs 17722
Viss šis skandāls nav pat izēstas olas čaumalas vērts. ASV kreisā spārna liberāļi izmanto jebkuru ieganstu, lai uzpūstu skandālu, pat ja tam nav nekāda pamata. Nu ļoti gribas prezidenta krēslā redzēt savu ielikteni - senīlo Klintoni, kura zem savu gadu nastas un vecuma kaišu ietekmē vairs nespēj pieņemt saprātīgus lēmumus un ir pārvērtusies par stumjamu un bīdāmu marioneti, kuru vada viņas partijas reālie vadītāji.
Anonīms lietotājs 17890
Anonīms lietotājs 18242 laikam neprot lasīt - raksts ir par šobrīd aktuālo - Trampa un Kremļa slepenajām saiknēm :)))
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti