Dienas notikumu apskats

Sāk grandiozo Ķekavas apvedceļa būvniecības iepirkumu

Dienas notikumu apskats

«Valsts ceļi»: Nākamā gada ceļu būves izaicinājumi - resursu un darbinieku trūkums

Plašā operācijā pret ietekmīgu Itālijas mafijas klanu aptuveni 90 aizturētie

Plašā operācijā pret ietekmīgu Itālijas mafijas klanu aptuveni 90 aizturētie

Aptuveni 90 cilvēki aizturēti plašā policijas operācijā pret ietekmīgo Itālijas mafijas klanu "Ndrangeta". Operācija vienlaicīgi veikta vairākās Eiropas valstīs un Dienvidamerikā. Lai arī tiesībsargājošās iestādes šo operāciju uzskata par lielu triecienu grupējumam "Ndrangeta", tiek norādīts, ka šis ir tikai mazs solis cīņā pret milzīgu un ļoti bagātu kriminālu organizāciju.

ĪSUMĀ:

  • Izmeklēšana pret vienu no ietekmīgākajiem Itālijas mafijas klaniem "Ndrangeta" sākās 2014. gadā.
  • Prokurors: Izmantojot mafijas tīklu, Eiropā masveidā ievestas narkotikas, kas izplatītas pa visu kontinentu.
  • "Ndrangeta" pēdējos gados paplašinājusi ietekmes sfēras, apsteidzot citus ietekmīgus mafijas klanus.
  • BBC ziņo, ka "Ndrangeta" kontrolē ap 80% Eiropas kokaīna tirgus; klanā darbojas ap 6 000 cilvēku. 
  • "Operācijā Pollino" ap 90 aizturēto, konfiscētas 4 tonnas kokaīna, 120 kilogrami "Ecstasy" tablešu un 2 miljoni eiro skaidrā naudā.
  • Prokurors: "Operācija Pollino" – tikai pirmais solis, un mafijas klanam tas ir "pilnīgs nieks".

Plašā izmeklēšana pret vienu no ietekmīgākajiem Itālijas mafijas klaniem "Ndrangeta" aizsākās jau 2014. gadā. Turklāt tās pirmsākumi meklējami nevis Itālijā, bet gan Nīderlandē, kur drošības iestādes konstatēja naudas atmazgāšanu divos itāļu restorānos un vairākās saldējuma kafejnīcās valsts dienvidu daļā. Izmeklēšanas laikā atklātas kriminālas saiknes gan ar Vāciju, gan ar Itālijas reģionu Kalabriju, no kurienes ir cēlusies "Ndrangeta".

Prokurors Freds Vesterbeke apgalvo, ka, izmantojot mafijas tīklu, caur Roterdamas ostu Nīderlandē un Antverpeni Beļģijā masveidā Eiropā ievestas narkotikas, kas tālāk izplatītas pa visu kontinentu, savukārt iegūtā nauda legalizēta caur minētajām iestādēm līdzīgiem uzņēmumiem.

Aģentūra "France Press" norāda: par spīti pastiprinātai policijas uzmanībai un biežajiem arestiem "Ndrangeta" pēdējo galu laikā ir turpinājusi paplašināt savas ietekmes sfēras, apsteidzot citus ietekmīgākos mafijas klanus – gan Sīcīlijas "Cosa Nostra", gan Neapolē bāzēto "Comorra" un kļūstot par vienīgo mafijas organizāciju, kura darbojas visos kontinentos.

BBC vēsta, ka tiek uzskatīts - "Ndrangeta" kontrolē aptuveni 80% Eiropas kokaīna tirgus un tās rindās darbojas ap 6 000 cilvēku. 

Veicot plašu koordinētu "Operāciju Pollino" Vācijā, Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā un nelielajā Dienvidamerikas valstī Surinamā, trešdien, 5. decembrī, par saistību ar narkotiku kontrabandu, naudas atmazgāšanu lielos apjomos uz citiem vardarbīgiem noziegumiem aizturēti aptuveni 90 cilvēki. Aizturētie, domājams, ir vieni no svarīgākajiem darboņiem "Ndrangeta" sindikātā.

Operācijas laikā, kurā piedalījās simtiem policistu, ir konfiscētas četras tonnas kokaīna, 120 kilogrami "Ecstasy" tablešu, kā arī divi miljoni eiro skaidrā naudā. Reidi aizdomās par naudas atmazgāšanu īstenoti uzņēmumos un privātmājās, itāļu restorānos un pat saldējuma kafejnīcās.

Varas iestādes uzskata, ka "Ndrangetas" klanam ir nodarīts spēcīgs trieciens. Itālijas mafijas apkarošanas prokurors Federiko Kafiero de Raho paziņojis, ka pēc veiktajiem arestiem tiks ietekmētas "Ndrangetas" spējas pārvadāt narkotikas daudzās pasaules valstīs, tostarp Brazīlijā, Ekvadorā un Kolumbijā.

Viņš gan piebildis, ka šis ir tikai pirmais solis un mafijas klanam tas ir pilnīgs nieks, jo brīvībā joprojām ir tūkstošiem cilvēku, kuri būtu jāarestē un miljardiem lieli līdzekļi, kuri būtu jākonfiscē.

Savukārt, kā uzsvēris Eiropas Savienības tieslietu aģentūras "Eurojust" vadītāja vietnieks Filippo Spiecia, kriminālajām aliansēm visā pasaulē ir nodots skaidrs signāls, ka tās nav vienīgās, kuras spēj savu darbību izvērst pāri robežām.

Otrdien, 4. decembrī, līdzīgā operācijā Itālijas policija aizturēja jauno mafijas "Cosa Nostra" bosu Settimo Mineo un vēl vairākus desmitus iespējamo noziedznieku. Šī aizturēšana notika neilgi pirms tam, kad 80 gadus veco Mineo bija plānots iecelt par mafijas vadītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti