Pirms Maskavas domes vēlēšanām veiktas kratīšanas Navaļnija birojos

Krievijas varas iestāžu pārstāvji vakar veikuši kratīšanas opozīcijas aktīvista Alekseja Navaļnija raidījuma studijā, štābā un fondā cīņai pret korupciju. Kā uzskata Navaļnijs, aizbildinoties ar dažādām safabricētām krimināllietām, varas iestāžu mērķis ir traucēt tā dēvētajai "gudrajai balsošanai” pirms nedēļas nogalē gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām.

Pirms Maskavas domes vēlēšanām veiktas kratīšanas Navaļnija birojos.Uģis Lībietis

Jau šajā nedēļas nogalē Krievijas galvaspilsētā Maskavā un vairākos citos valsts reģionos notiks dažāda līmeņa vietējo un federālo varas iestāžu vēlēšanas. Un šajā priekšvēlēšanu laikā varas iestāžu pastiprināta uzmanība bijusi veltīta dažādām opozīcijas aktivitātēm, īpaši reaģējot uz jūlija beigās un augustā notikušajām plašajām protesta akcijām Maskavā. Vakar vakarā policijas speciālo uzdevumu vienība ieradusies opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija vadītās programmas "Navaļnij Live” studijā, konfiscējot tehniku.

Vienlaicīgi cilvēki maskās veikuši kratīšanu arī Navaļnija izveidotajā "Fondā cīņai pret korupciju”. Fonda direktors Ivans Ždanovs paziņojis, ka vienlaicīgi ar biroja pārmeklēšanu kāds veicis uzbrukumu arī "gudrās balsošanas” mājaslapai. Un tieši tāpēc tiek uzskatīts, ka šādas drošībnieku aktivitātes ir saistītas ar nedēļas nogalē gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām. Uz to intervijā televīzijas kanālam "Dožģ” norāda Aleksejs Navaļnijs.

"Tā ir ļoti vienkārša lieta, kas saistīta ar svētdien gaidāmajām vēlēšanām. Mērijas, Kremļa un "Vienotās Krievijas” uzdevums ir izjaukt "gudro balsošanu”, kas viņus apdraud. "Gudrā balsošana" ir sistēma, kas balstīta uz cilvēku koordinēšanu caur dažādiem informācijas avotiem. Un mana programma ir viena no tiem. Viņi vēlas tam traucēt, vēlas konfiscēt kaut kādus serverus, taču viņiem tas neizdosies. Un es joprojām aicinu piedalīties balsošanā," pauda Navaļnijs.

"Gudrās balsošanas” projekta mērķis ir pēc iespējas vājināt valdošās partijas "Vienotā Krievija” kandidātu izredzes uzvarēt savos vēlēšanu apgabalos. Navaļnija štābs piedāvās iedzīvotājiem balsot par kādu no konkurējošajiem kandidātiem, vienalga no kāda politiskā spēka, kuram ir vislielākās izredzes uzvarēt. Lai arī šo sistēmu daudzi kritizē, daži eksperti ir pārliecināti, ka šāda pieeja var arī izrādīties efektīva.

Par to, ka Krievijas Izmeklēšanas komitejas un ātrās reaģēšanas specvienības vakardienas pārbaudes varētu būt saistītas ar nedēļas nogales vēlēšanām, liecina arī tas, ka kratīšanas veiktas arī Navaļnija štābā. Tieši tobrīd tur notika vēlēšanu novērotāju apmācības. Izmeklētāji konfiscējuši arī visus divarpus tūkstošus novērotāju nosūtījumus uz konkrētiem iecirkņiem. Vakar tika aizturēti arī deviņi štābā esošie cilvēki, kuri pēc tam atbrīvoti, nesniedzot paskaidrojumus par to, kādā krimināllietā šīs aizturēšanas notikušas.

Šīs pārbaudes var būt saistītas ar tā dēvēto 27. jūlija masu nekārtību krimināllietu vai arī ar augusta sākumā uzsākto krimināllietu pret "Fondu cīņai pret korupciju". Izmeklētāji uzskata, ka fondam pietuvinātas personas un tā darbinieki caur fonda kontiem ir legalizējuši noziedzīgā ceļā iegūtu aptuveni vienu miljardu rubļu. Aleksejs Navaļnijs šo krimināllietu arī uzskata par safabricētu ar mērķi traucēt Maskavas domes vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti