Pirms kārtējām Sīrijas miera sarunām tiekas Turcijas un Irānas līderi

Turcijas premjers Ahmets Davutoglu piektdien ierodas oficiālā divu dienu vizītē Irānā. Attiecībā uz karu Sīrijā Turcijai un Irānai ir krasi atšķirīgas nostājas, un tās atbalsta pretējas karojošās puses. Tajā pašā laikā Ankara un Teherāna kopumā saglabājušas labas divpusējās diplomātiskās attiecības.

Abas valstis lūko paplašināt ekonomisko sadarbību pēc vienošanās par Teherānas kodolprogrammas ierobežošanu, saskaņā ar kuru tiek mīkstinātas pret Irānu noteiktās starptautiskās sankcijas. Tomēr gaidāms, ka Davutoglu vizītes laikā viena no galvenajām tēmām bruņotais konflikts Sīrijā.

Irāna, kā arī Krievija, atbalsta Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, kamēr Turcija ir viena no asākajām Asada kritiķēm, pieprasa viņa atkāpšanos un atbalsta opozīcijas kaujinieku grupējumus. Tāpat Turcijai ir tuvas attiecības ar Saūda Arābiju, kas savukārt ir sarāvusi diplomātiskās attiecības ar Irānu.

Turcijas premjera vizīte Irānā notiek tikai dažas dienas pirms nākamnedēļ paredzētās Sīrijas miera sarunu atsākšanas Ženēvā, un abām pusēm šī būs iespēja apspriest savas atšķirīgās nostājas. Kopš pagājušās nedēļas Sīrijā stājies spēkā ugunspārtraukšanas režīms starp valdības un opozīcijas spēkiem, kas piekrituši attiecīgam ASV un Krievijas izstrādātam plānam. ANO atzinusi, ka, neskatoties uz atsevišķiem incidentiem, uguns pārtraukšana visumā tiek ievērota, un ir cerības, ka tas būs labs impulss nākamnedēļ gaidāmajām miera sarunām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti